مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.)

 مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.)

… دانلود …

مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.) :

دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی
علی عبادی – دانشیار گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی
محمد صدقی – دانشیار گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی
حوریه توکلی – دانش آموخته کارشناسی ارشد گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی

چکیده:
به منظور بررسی اثر کاربرد پوترسین بر تغییرات متابولیکی گیاه یونجه در شرایط تنش کم آبی آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح پایه کاملاً تصادفی در گلخانه تحقیقاتی و آزمایشگاه دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1393 انجام شد. تنش کم آبی در سه سطح(شاهد، 60 و 35 درصد ظرفیت مزرعه ای) و پوترسین در سه سطح (صفر، 005، 01 میلی مولار) اعمال شد. در این آزمایش، صفات مختلف از جمله رنگدانه های فتوسنتزی، پرولین و انزیم های آنتی اکسیدان اندازه گیری شد. نتایج حاصل نشان داد که با افزایش سطوح کم آبی، کلروفیل a، کلروفیل b و کلروفیل کل کاهش یافت، درصورتیکه کارتنوئید به طور معنیداری افزایش نشان داد. کاهش کلروفیل a و b و کلروفیل کل در اثر کمآبی، توسط تیمار پوترسین جبران شد و مقدار کاروتنوئیدها در تیمار با پوترسین به طور معنیداری افزایش یافت که بیشتر از شرایط شاهد یا تیمار کم آبی بود.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله بررسي اثر پوترسين و تنش کم آبي بر تغييرات کلروفيل در يونجه (Medicago sativa L.)