مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا

 مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا

… دانلود …

مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: همایش ملی مهندسی عمران ، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
حمیدرضا اشرفی – استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه رازی
محمدمعین اکبری – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه دانشگاه رازی
حامد حاصلی – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک خاک و پی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان

چکیده:
از دیدگاه مهندسی به خاکهایی که احداث سازه بر روی آنها مطمئن نبوده و تحت تاثیر عوامل محیطی از جمله آب و هوا قرارادارند، خاکهای مسئلهدار میگویند. از جمله خاکهای مسئلهدار، خاک های واگرا میباشند. واگرایی به معنای جدا شدن ذراتخاک ریز دانه از یکدیگر بوده و نتیجه آن فرسایش خاک است. تجربیات گذشته نشان داده است که عدم توجه کافی به این امر عوارض نامطلوبی را به جا گذاشته است. آب شستگی در بسیاری از خاکریزها، سدهای خاکی، دیواره کانالهای خاکی و حتیدربرخی موارد خرابی سازها از جمله این عوارض است. تحقیقات اخیر بیانگر این نکته است که با وجود اهمیت موضوع گستردگیدامنه خاکهای واگرا، مشکل این خاکها هنوز به طور کامل مورد ارزیابی قرار نگرفته است. در تحقیق حاضر به بررسی پدیده واگرایی خاکها و آب شستگی، وهمچنین عوامل موثر در پدیده واگرایی از جمله وجود املاح نمکهای محلول، تاثیر غلظت یون سدیم و کانیهای تشکیل دهنده مورد ارزیابی قرار گرفته شده است و روشهای بهسازی از جمله بهسازی شیمیایی خاک و آب پیرامونی، و ملاحضات طراحی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله بررسي خاک هاي مسئله دار با محوريت خاکهاي واگرا