مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم

 مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم

… دانلود …

مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم :

چکیده:
مجموعه دگرگونی ده سلم در جنوب شرقی استان خراسان واقع شده است از نظر تکتونیکی مجموعه ده سلم جزئی از خرده قاره ایران مرکزی است که توسط گسل های فرعی به موازات گسل نهبندان از زون فلیشی شرق ایران جدا شده است (آقانباتی، 1383) گرانیتهای لکوکرات در شرق و جنوب شرق کمپلکس دگرگونی ده سلم و به موازات حاشیه شرقی زون دگرگونی و در امتداد شمالی- جنوبی بیرون زدگی دارد کانی های اصلی آنها کوارتز و فلدسپات آلکالن است. در این گرانیتها ، میکا مخصوصا مسکویت فراوان بوده و بیوتیت نیز مشاهده می شود (محمودی ، 1388). بررسی ترکیب شیمی کانی بیوتیت به عنوان متداولترین کانی فرو منیزین موجود در سنگ های گرانیتوئیدی به عنوان ابزاری در درک برخی از جنبه های پتروژنز و محیط تکتونیکی در دهه اخیر مورد توجه بسیاری از محققان قرار گرفته است. بیوتیت مهمترین میزبان آلومینیوم اضافی در گرانیتهایی است که فاقد کانی های آلومینوسیلیکات ، گارنت و کردیریت است و اغلب پرآلومین بودن ماگمای میزبان را منعکس می کند همچنین می توان از ان به عنوان معیاری مناسب برای تعیین فوگاسیته اکسیژن شناسایی سری ماگمایی، دمای تبلور بیوتیت ها و محیط تکتونیکی گرانیتها استفاده کرد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله کاربرد ترکيب بيوتيت در بررسي پتروژنز گرانيت هاي ده سلم دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.