مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده

 مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده

… دانلود …

مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده :


محل انتشار: دومین همایش ملی برنامه ریزی، حفاظت، حمایت از محیط زیست وتوسعه پایدار
تعداد صفحات:14
نویسنده(ها):
زهره جعفریحیی – دانشجوی کارشناسی ارشد جنگل شناسی اکولوزی جنگل دانشگاه علوم کشاورزی و مابع طبیعی گرگان
علیرضا علی عرب – استادیار دانشکده علوم جنگل دانشگاه علوم کشاورزی و مابع طبیعی گرگان

چکیده:
در این تحقیق به منظور مشخص شدن تأثیر بسترهای کاشت مختلف بر ارتفاع و قطر نهال های یکساله صنوبر تعداد 84 قلمه در قالب طرح آزمایشی بلوک کاملاً تصادفی در سه بستر کاشت مختلف، بستر 1 (خاک جنگل)، بستر 2 0مخلوط ماسه، کوکوپیت، پرلیت با نسبت 1:1:1)، بستر 3 (مخلوط ماسه، خاک جنگل و کود حیوانی با نسبت 1:1:1) با 4 تکرار قرار گرفته و در طول دوره رویش مراقبت از نهال ها صورت گرفت و در آخرین دوره رویشی ارتفاع نهال و قطر یقه اندازه گیری شد. تحلیل آماری داده ها به روش بلوک کاملاً تصادفی و مقایسه میانگین ها به روش SNK انجام شد. نتایج نشان داد بین قطر و ارتفاع نهال های کاشته شده در بسترهای 1 و 2 با بستر 3 در سطح 95% تفاوت معنی داری وجود دارد. به گونه ای که رویش قطری و ارتفاعی نهال های کاشته شده در بستر شماره 1 (خاک جنگل) و بستر شماره 2 (مخلوط ماسه، کوکوپیت، پرلیت) تفاوت معنی داری با هم نداشته و هر دوی آن با بستر 3 (مخلوط ماسه، خاک جنگل، کود حیوانی) تفاوت معنی داری دارد.

اینک شما با جستجوی مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله تأثير بسترهاي کاشت مختلف برارتفاع و قطر نهال يکساله در صنوبر کبوده