مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي

 مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي

… دانلود …

مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي :


محل انتشار: اولین همایش علمی پژوهشی علوم تربیتی و روانشناسی آسیب های اجتماعی و فرهنگی ایران
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
منصور بیرامی – دانشیار گروه روان شناسی دانشگاه تبریز
عادل مخبری – دانشجوی دکتری روان شناسی تربیتی دانشگاه تبریز؛
زهرا برامسی پور – دانشجوی کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد یزد

چکیده:
مقدمه و هدف: اعتیاد یک معضل اجتماعی که به رغم پیشرفت های فکری و سطح آگاهی مردم، همچنان در جوامع بشری درحالافزایش است. تحقیقات نشان داده است که بین اعتیاد و پرخاشگریرابطه وجود دارد و درمان های شناختی و غیر دارویی می تواندپرخاشگری را در معتادان کاهش دهد بنابراین، هدف از انجام این پژوهش مقایسه میزان پرخاشگری در معتادان درحال ترک مراجعهکننده به کلینیک میلاد و مرکز اجتماع درمان مدار تحت پوشش بهزیستی می باشد. بدین منظور نمونه ای انتخاب شد که 30 نفر از کلینیک میلاد و 30 نفر از مر کز اجتماع مدار را در برگرفت. میزان پرخاشگری به وسیله پرسشنامه پرخاشگری AGQ اندازه گیری کلینیک میلاد و 03 نفر از مر کز اجتماع مدار را در برگرفت. میزان پرخاشگری به وسیله پرسشنامه پرخاشگری SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. یافته ها: نتایج نشان داد میزان پرخاشگری در مرکز اجتماع مدار کمتر از کلینیک میلاد می باشد که از علل آن می توان به نوع شیوهدرمانی، انگیزه و تغییر باور های معتادان در مرکز درمان مدار اشاره کرد. بنابراین، بین پرخاشگری و اعتیاد و نوع درمان آن رابطهمعنی داری وجود دارد.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله مقايسه ميزان پرخاشگري معتادان مراجعه کننده به کلينيک ها و مراکز اجتماع درمان مدار (TC) تحت پوشش بهزيستي