مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري

 مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري

… دانلود …

مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري :

چکیده:
حضرت امام حسین)ع( یکی از بزرگ ترین شخصیت هایی است که در قلمرو شعر ، در میان شیعیان همواره مرتبتی بلندی داشته است . عشق و محبت به امام حسین علیه السلام به عنوان پرچمدار راه عدالت و آزادگی دارای پیشینه ای کهن و از جمله بخش های مهم اشعار شاعران گذشته و امروز است . اکثر شاعران کوشیده اند تا با در آمیختن عواطف و احساسات خود به مدح ایشان پرداخته و عشق درونی خویش را در قالب اشعار ناب عرضه نمایند . واقعه ی کربلا به عنوان یکی از بزرگ ترین بخش های زندگی امام حسین (ع) و نقش آن در راه اعتلای مفاهیم دینی و انسانی از دیر باز مورد توجه شاعران و نویسندگان بی شماری بوده است. حمید سبزواری از جمله شاعران معاصر است که مدح ائمه (ع) به ویژه امام حسین (ع) در اشعارش جلوه ای خاص دارد .کیفیت بیان صفات حضرت امام حسین (ع) ، شرح جان فشانی ها، نوع شهادت ، آزدادگی و عدالت و; در اشعار سبزواری گویای ویژگی های اخلاقی اوست که با زبانی تأثیرگذار و شیوا به توصیف ویژگی های امام حسین(ع) و واقعه ی کربلا می پردازد . این مقاله می کوشد تا سیمای امام حسین (ع) و واقعه ی کربلا را در اشعار حمید سبزواری بررسی نماید .

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله حضرت امام حسين (ع) و واقعه ي کربلا در آيينه ي اشعار حميد سبزواري