مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن)

 مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن)

… دانلود …

مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی شهرسازی و معماری در گذر زمان
تعداد صفحات: 17
نویسنده(ها):
غزال کرامتی – استادیار گروه معماری دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی _ واحد تهران مرکزی
نادیا قشلاقی – دانشجوی کارشناسی ارشد معماریدانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی _ واحد تهران مرکزی

چکیده:
با افزایش سرعت حرکت و جایجایی آدمی و سهولت دسترسی و توسعه ارتباطات و جایگزین شدن اتومبیل به جای وسایل حمل و نقل گذشته، شکل شهرها نیز تغییرات عدیده ای پیدا کرد. با تغییر در کالبد شهر، کارکردهایی مانند دروازه، منسوخ و به دست فراموشی سپرده شد و مفاهیم نو، متناسب با نیاز شهرهای امروزی به وجود آمد. نقطه ورودی شهر، جای خود را به گستره پیراشهری داد و فضای میان شالوده ای بیندرون و بیرون، آنقدر بسیط شد که از حوزه ادراک انسانی خارج گردید. اما، مفهوم عبور، در اذهان باقی ماند و تفاوت اینجا از آنجا- با وجود پیدایش تفاوت در مفهوم فاصله با آنچه که در گذشته فهم می شد- برای آدمی رنگ نباخت؛ تا جایی که کولهاس در تعریف شهر عام، مکان تغییر وسیله سفر، یعنی پایانه مسافربری جاده ای و ریلی و فرودگاه را از مفاهیم پایه ای ادراک این تفاوت معرفی کرد. اما، در واقعیت امروز کلانشهر تهران، هنوز سفر با اتومبیل جای خود را دارد. روش پژوهش از نوع کیفی و بررسی ها متکی بر روش مقایسه تطبیقی است. این مقاله سعی دارد از طریق بازشناخت تفاوت شهر امروز از دیروز، تعریفی نوین از مفهوم دروازه ورودی شهر هزاره سومی ارائه دهد.

عنوان محصول دانلودی: مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن)
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن) را در ادامه مطلب ببینید
مقاله از دروازه شميران طهران تا دروازه شميرانات (باز تعريف منظر ورودي کلانشهر با تأکيد بر تفاوت هاي شهر هزاره سومي با شهر کهن)