مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي

 مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي

… دانلود …

مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي :


محل انتشار: دومین همایش ملی علوم مدیریت نوین
تعداد صفحات:24
نویسنده(ها):
محمد علی سپهوندی – استادیار گروه روانشناسی، دانشگاه لرستان
فضل اله میردریکوند – استادیار گروه روانشناسی، دانشگاه لرستان
هوشنگ گراوند – دانشجوی دکترای رشته روانشناسی تربیتی دانشگاه لرستان

چکیده:
امروزه تقریبا در بسیاری از مباحث علوم انسانی میتوان ورود و تاثیرگذاری مبحث هرمنوتیک را مشاهده کرد. به ویژه آنکه یکی از جنبه- های اصلی مباحث هرمنوتیک جوانب روششناختی و استنباط متن و نوع فهم روش اندیشیدن است. این در حالی است که هرمنوتیک دستآوردهای فکری خویش را به سایر رشتههای معرفت بشری از جمله، فلسفه، الهیات، نقد ادبی، اقتصاد، روانشناسی، علوم اجتماعی و خصوصا تعلیم و تربیت منتقل کرده است؛ نگارنده با طبقه بندی رویکردهای گوناگون اصحاب هرمنوتیک، بر این فرض و مدعی است که نظریات هرمنوتیک پتانسیل و استعداد این را دارند که به عنوان قواعد روشی در پژوهشهای تربیتی هم در جایگاه قضاوت و داوری و هم در جایگاه کشف و گردآوری اطلاعات مورد استفاده قرار گیرند، گرچه این استعداد با سلطه رویکرد اثباتگرایی در پژوهشهای تربیتی خصوصا در داخل کشور هنوز فعلیت کامل نیافته است. لذا در این مطالعه نشان دادهایم که برای پژوهش بر اساس قرائتهای مختلف از هرمنوتیک، چه باید کرد و چه اصول و مراحلی را باید در نظر گرفت. برای ارائه پیشنهاد در این مورد، کوشش بر آن است که از الگوی چرخه تاویلی استفاده شود و با الهام گرفتن از آرای هایدگر و گادامر چرخهای برای بررسی در باب پژوهشهای تربیتی مطرح گردد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله هرمنوتيک به مثابه روشي در پژوهشهاي تربيتي