مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris

 مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris

… دانلود …

مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris :

تعداد صفحات:9
چکیده:
آویشن یک گیاه چند ساله از خانواده نعناع و بومی مدیترانه است. برگهای کوچک نیزه ای سبز رنگ به طول 6 تا 02 میلی متر،ساقه کوتاه و چهار گوش در پایین ساقه چوبی و در بخش جوانتر سبز رنگ می باشد.آلودگی خاک به فلزات سنگین یکی از مشکلات اساسی زیست بوم است. عمده ترین منابع رهاسازی فلزات سنگین به خاک مربوط به فعالیت های صنعتی است که شامل معدن کاوی، ذوب فلزات، صنایع آبکاری، فلزکاری، مصرف سوخت و تولید انرژی، تخلیهفاضلاب و انهدام زباله کاربرد آفت کشها، کودها و لجن فاضلاب مصرفی در بخش کشاورزی میباشد. به منظور بررسی تاثیر فلز مس بر صفات مورفولوژیک، میزان پرولین و پراکسیداسیون لیپید در گیاه آویشن ،آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح کاملا تصادفی انجام شد. فلز مس در غلظت سرب ، 0و150 و300و400 میلی گرم در کیلوگرم خاک استفاده شد، پس از رشد گیاهان به مدت چهار هفته در خاک آلوده ارتفاع بخش هوایی، ریشه، وزن تر اندام هوایی ، میزان پرولین و میزان پراکسیداسیون لیپید در برگ سنجیده شد. نتایج آنالیز داده ها نشان از آن داشت که با افزایش میزان فلز مس، ارتفاع اندام هوایی و ریشه، وزن تر و خشک اندام هوایی و ریشه را در گیاه آویشن به صورت معنی داری کاهش می یابد، در حالیکه با بالا رفتن غلظت مس میزان پرولین و پراکسیداسیون لیپید افزایش یافت.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله اثر فلز سنگين مس بر برخي صفات مورفولوژيک و ميزان پرولين و پراکسيداسيون ليپيد درگياه آويشن (Thymus vulgaris