مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي

 مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي

… دانلود …

مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي :


محل انتشار: اولین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار
تعداد صفحات:14
نویسنده(ها):
پونه پورامینی – دانشجوی کارشناسی ارشد گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، البرز
حسن حبیبی – استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه شاهد تهران
محمدحسین فتوکیان – دانشیار، دانشکده کشاورزی دانشگاه شاهد تهران
علیرضا فلاح نصرت آبادی – استادیار موسسه تحقیقات خاک و آب، ابرز.

چکیده:
در پژوهشی گلخانه ای تحت عنوان اثر سوپر جاذب و کود بیولوژیک تیوباسیلوس که بر روی عملکرد کمی و کیفی دو گونه آویشن در بهار و تابستان سال 1390 در کرج انجام شد، اثر سطوح مختلف سوپر جاذب و تیوباسیلوس بر رشد عملکرد و کیفیت دو گونه آ<یشن به نام های Thymus vulgaris و Thymus daenensis مورد بررسی قرار گرفت. سوپر جاذب به صورت ژل تهیه و در سطوح صفر (شاهد)، 0/5 و یک گرم در کیلوگرم خاک به صورت مخلوط با خاک و تیوباسیلوس با نام تجاری بیوسولفور در دو سطح عدم استفاده (شاهد) و با تیوباسیلوس مورد استفاده قرار گرفت. مطابق با نتایج سوپر جاذب سبب ایجاد تفاوت معنی داری بر ارتفاع گیاه تعداد شاخه هایج انبی، تعداد برگ، قطر تاج، وزن تر گیاه، وزن خشک گیاه و سطح مقطع گیاه شد. همچنین سوپر جاذب ارتفاع گیاه و وزن خشک گیاه را در سطح آماری 5 درصد و تعداد شاخه های جانبی، تعداد برگ قطر تاج، وزن تر گیاه و سطح مقطع گیاه را در سطح آماری 1 درصد معنی دار نمود. تیوباسیلوس به تنهایی هیچ تفاوت معنی داری در صفات ایجاد نکرد اما به صورت متقابل با سوپر جاذب ارتفاع، تعداد برگ، قطر تاج را در سطح آماری 1 درصد معنی دار نمود.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله تاثير کود بيولوژيک تيوباسيلوس و سوپر جاذب بر عملکرد کمي و کيفي آويشن باغي و دنايي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.