مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان

 مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان

… دانلود …

مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش ملی علوم و فنون کشاورزی
تعداد صفحات: 15
نویسنده(ها):
حمزه امیری – دانشیار، گروه زیست شناسی، دانشگاه لرستان،
لیلی بیرمی نیا – دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیولوژی گیاهی، دانشگاه لرستان،

چکیده:
سه گونه‌ی زیره کرمانی bunium persicum، گیاه گارچی frullago angulata ، گیاه بیلهر یا اشترک dorema aucheri متعلق به خانواده چتریان در تابستان 1391 از ارتفاعات شهرستان بردسیر در استان کرمان، در مرحله میوه‌دهی جمع‌آوری و در سایه خشک شود. از گیاه bunium persicum, frullago angulata با روش تقطیر با آب توسط دستگاه کلونجر اسانس‌گیری به عمل آمد. ولی از گیاه dorema aucheri با استفاده از هگزان عصاره‌گیری شد. ترکیب‌های شیمیایی هر سه گیاهتوسط روش کروماتوگرافی گاز متصل به شناساگر طیف نگار جرمی (GC-MS) شناسایی شد. در عصاره dorema aucheri 9 ترکیب مشاهده شد که 22/98 کل ترکیب‌ها را شامل شده و 16 ترکیب شناسایی شد که 72/95 از کل ترکیب‌ها را شامل شده و عمده‌ترین ترکیب‌های آن شامل: کومین آلدئید (53/20) گاما – ترپینن (93/23) 3- کارن -10- آل (99/27)، 2- کارن -10- آل (49/9)بودند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله بررسي فيتوشيمايي سه گونه Ferulago,dorema aucheri, bunium persicum, angolata در استان کرمان