مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار

 مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار

… دانلود …

مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی مهندسی و مدیریت کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی پایدار
تعداد صفحات: 15
نویسنده(ها):
مریم اقبالی وایقان – دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه پیام نور ارومیه

چکیده:
کشاورزی ارگانیک یک سامانه جامع گرا است که موجب بهبود سلامت چرخه های زیستی و فعالیت زیستی خاک می شود. در کشاورزی ارگانیک به جای کاربرد نهاده های برون مزرعه ای، بر استفاده از عملیات مدیریتی تأکید می شود که اساس چنی دیدگاهی این است که مسائل و مشکلات هر اکوسیستم، رهیافت مدیریتی خود را با توجه به شرایط اقلیمی، فیزیکی، فنی، اجتماعی و اقتصادی می طلبد و نمی توان از یک نسخه نهایی جهانی یکسان برای تمام کشت بوم ها بهره گرفت. در این روش ک شت کاربرد مواد شیمیایی به حداقل مواد مورد نیاز خود کاهش یافته است. در عرض تولید محصول وابستگی بیشتری به نگهداری و استفاده از منابع موجود در مزرعه مانند دام، انسان و ضایعات گیاهی (بقایای گیاهی) دارد. هدف عمده کشاورزی ارگانیک، رسیدن به ثبات در تولید، بدون قربانی کردن اهداف اصولی (عملکرد زیاد) و بدون آلوده سازی آب، خاک و هوا می باشد. کشاورزی ارگانیک می تواند راه حلی مناسب برای بخشی از مشکلات امنیت غذایی جهان باشد. در کشاورزی ارگانیک آثار منفی اقتصادی انقلاب سبز به دلیل مد نظر قرار دادن کشاورزان خرده پا، آثار اجتماعی به دلیل توجه به حاصلخیزی خاک به حداقل می رسد. عوارض کشت سنتی نیز که شامل درآمد کم تولید کننده و غذای تولیدی ک م می باشد نیز مرتفع گردیده و در نهایت منجر به کشاورزی پایدار می شود.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله کشاورزي ارگاني و نقش آن در حاصلخيزي خاک، امنيت غذايي و توسعه پايدار