مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان

 مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان

… دانلود …

مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان :

چکیده:
الگوی پراکنش مکانی درختان یکی از جنبه های مهم اکولوژی درختان می باشد. در واقع الگوی پراکنش مکانی درختان، مشخصه مهمی در درک پویایی اکوسیستم جنگل می باشد. که بر استقرار، رویش، رقابت، تجدید حیات، مرگ و میر، استفادهاز منابع، ایجاد روشنه و در نهایت توسعه زیراشکوب جنگل مؤثر است. یکی از م هم ترین مسائل اکولوزی درختان شناخت چگونگی رقابت و تأثیر آن بر ا لگوهای پراکنش مکانی درختان و چگونگی تغییرات این الگوها در طول توالی می باشد. رقابت فرآیندی است که طی آن درختان با استفاده از منابع محدود، رشد درختان مجاور را تحت تأثیر قرار میدهند. هدف از این تحقیق بررسی تأثیر رقابت بر الگوی پراکنش مکانی درختان می باشد. نتایج نشان داد درختان در مرحله نوجوانی به دلیل روابط ضعیف رقابتی الگوی پراکنش گروهی دارند. همزمان با رشد درختان به دلیل افزایش نیاز به منابع، رقابت بین آنها افزایش می یابد. در نتیجه سبب تنگ شدن طبیعی درختان شده و الگوی پراکنش مکانی آنها از گروهی به سمت یک الگوی منظم تر پیش می رود. به این ترتیب درختان مسن تر فاصله منظم تری نسبت به درختان در مرحله نوجوانی دارند. به عبارت دیگر الگوی پراکنش مکانی منظم زمانی ایجاد می شود که رقابت درون گونه ای شدید بوده منجر به افزایش مرگ و میر در درون گونه ها شود. در حالیکه رقابت بین گونه ای تأثیر منفی روی رشد درختان داشته و سبب کاهش رشد آنها می شود. مطالعه در زمینه روابط متقابل درختان و شرایط محیط می تواند آگاهی مدیران جنگل را درباره فرآیندهای تشکیل دهنده این الگوها افزایش دهد و درنتیجه شناخت بهتری از چگونگی توسعه و حفظ این اکوسیستم ها فراهم کند.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله تأثير رقابت برالگوي پراکنش مکاني درختان