مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي

 مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي

… دانلود …

مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي :

چکیده:
کاهش آب مورد نیاز برای مصارف کشاورزی یکی از اهداف اصلی در بهره برداری از سد مخصوصا در حین دوره های خشکسالی است. برای کاهش دادن اثرات خشکسالی روی کاهش تولید ( خسارت ) شبیه سازی مخزن سد با استفاده از روش سیاست بهره برداری استاندارد برای تعیین نمودن کمبود آب در دوره مدنظرانجام شده است. بهینه سازی سد با استفاده از قانون محدود کننده ژنتیک الگوریتم انجام شده بهینه سازی منحنی مصرف سناریوها برای مخزن سد میناب با استفاده ژنتیک بنحوی انجام شده است.. همه روش های اجرایی ذکر شده مربوط به مدیریت بهره برداری بهینه از سد میناب مربوط است. علاوه بر این روش های اجرایی قبلی میزان آب مصرفی با روش های دیگری از قبیل مدیریت بهینه گزینه های مختلف پارامترهای موثر کشاورزی است. بهینه سازی پارامترهای مدیریتی روش دیگری است که می تواند تقاضای آب کشاورزی در پایین دست را کاهش دهد. برای نائل شدن به مدیریت هدف از قبیل 40 درصد کاهش آب مصرفی کشاورزی در مدیریت پارامترهای مربوط به کشاورزی زیر سد با در نظر گرفتن بهینه سازی پارامترها در پایین دست سد است. پارامترهای مدیریتی می تواند بهینه شود. لذا پارامترهای موثر مدیریتی مختلف مدیریت کشاورزی از قبیل مساحت کشت شده، نوع محصول، عملکرد نسبی مرحله رشد و همچنین میزان سود و منفعت محصولات مختلف است که در افزایش و یا کاهش مصرف آب کشاورزی موثر هستند . لذا از آنجائیکه در شرایط خشکسالی آب مخزن سد کم بوده به طوری که تکافوی تامین آب برای همه مصارف از جمله محصولات زراعی کشاورزی را ندارد به طوری که کشاورزان بیکار شده و یا درآمد آنان به شدت کاهش مییابد. در این تحقیق در راستای افزایش بیشترین سود و کاهش هزینه در ازای کمترین مصرف آب کشاورزی در شرایط خشکسالی بوده به طوری که با نرم افزار لینگو برنامه نویسی شده و بر مبنای کمترین هزینه و بیشترین سود برای مصرف بهینه و کاهش مصرف آب کشاورزی صورت گرفته و برای شش محصول پائیزه و بهاره مصرف آب بهینه سازی شده و کشت پیاز با توجه به مصرف آب و کاهش هزینه و افزایش منفعتی برابر با 278 در برابر یک واحد هزینه داشته که توصییه میگردد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله بهينه سازي پارامترهاي مصرف آب در مديريت کشاورزي زير سد ميناب در شرايط خشکسالي