مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي

 مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي

… دانلود …

مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی حسابداری، مدیریت و نوآوری در کسب و کار
تعداد صفحات:26
نویسنده(ها):
مهدی بشکوه – استاد یار دانشگاه آ زاد اسلامی واحد قزوین
مسعود ستایشی – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حسابداری

چکیده:
در شرایط جهانی شدن اقتصاد، هدف شرکت ها حداکثر کردن ثروت سهامداران از طریق افزایش ارزش می باشد. بخش اصلیاین ثروت در ارزش بازار منعکس است، برای رسیدن به این هدف شرکت ها ملزم به استفاده از ابزارها و اطلاعاتی هستند تابا اتکا بر آنها ارزش را به حداکثر برسانند. تاکید بر مدیریت سود یکی از این ابزارهاست که یکی از راه های ارتقای مدیریتسود، استفاده از رویکردی به نام حسابداری بهام تمام شده تاریخی است تا گزارش ها به شیوه خوش بینانه ای گزارش نگردند.با توجه به تاثیری که بکارگیری حسابداری بهای تمام شده تاریخی بر مدیریت واقعی سود دارد، مسئله اصلی تحقیق حاضرسنجش تاثیر بکارگیری بهای تمام شده تاریخی بر بروز مدیریت واقعی سود می باشد و این سنجش از طریق فروشدارایی های غیر عملیاتی شرکت طی دوره های جاری به عنوان یکی از مصادیق مدیریت سود واقعی مورد ارزیابی قرار می گیرد.تحقیق حاضر توصیفی و از نوع تحقیقات همبستگی و پس رویدادی است. در این تحقیق اطلاعات مربوط به 96 شرکتنمونه در دوره زمانی 10 ساله از سالهای 1381 لغایت 1391 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت تا ارتباط بین متغیرها برایآزمون فرضیه تحقیق بررسی شود. ابتدا متغیرهای مرتبط با هزینه های تاریخی و مدیریت سود، وارد مدل گردید و با برازشمدل رگرسیونی ارتباط بین متغیرها وابسته و مستقل تبیین شد. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل فرضیات نشان می دهد کههزینه های تاریخی بر مدیریت سود تاثیرگذار نمی باشد به گونه ای که نسبت بدهی بر حقوق صاحبان سهام و تغییرات سودبر سود حاصل از فروش دارایی ها تاثیر گذار نبوده است. این نتایج نشان دهنده این واقعیت است که سودهای گزارش شدهدر گزارشات مالی تحت تاثیر ترکیبهای مختلف ساختار سرمایه و همچنین تغییرات سود نمی باشد.

اینک شما با جستجوی مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي تاثير هزينه يابي تاريخي بر مديريت سود واقعي