مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني

 مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني

… دانلود …

مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین همایش ملی گردشگری و طبیعت گردی ایران زمین
تعداد صفحات: 9
نویسنده(ها):
وحید وزیری – استاد دانشگاه علوم تحقیقات اردبیل
رویا هامونی نیری – دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد معماری

چکیده:
آب درمانی یکی از شاخه های توریسم درمانی است که از دوره های مکمل درمان های پزشکی و سنتی محسوب می شود. که در میان فیزیوتراپیست ها به عنوان یک تکنیک درمانی به شمار می رود. اما جامعه دانشگاه های ما زمینه ای برای مشاوره افراد جهت یافتن متخصص فیزیوتراپی فراهم نکرده اند. در واقع منبع و مرکز مناسبی برای مشاوره آب درمانی در کشور ما وجود ندارد و خلاء چنین مکانی به شدت احساس می شود. فعالیت های صورت گرفته در ایران در زمینه آبدرمانی به احداث مجتمع هایی با استفاده از آب معمولی محدود می شود و هیچ اقدامی برای استفاده و توسعه آبدرمانی بر روی چشمه های آب گرم معدنی صورت نگرفته است. در حالی که استفاده طبی از آب های معدنی و گرم از زمان های قدیم مورد توجه بشر بوده است. از آن جایی که چشمه های آب معدنی از جمله پدیده هایی است که از نظر جهانگردی همواره مورد توجه قرار گرفته است، منابع آبهای معدنی هر کشور می تواند عامل مهمی در جذب جهانگردان باشد. ایران نیز با داشتن بیش از 320 چشمه آب معدنی می تواند بیشتر از امروز جذب توریست و درآمد کند. در درمان با آب های معدنی، هر دوره ی درمان به طور متوسط سه هفته طول می کشد. این درمان در کنار درمان های دیگر پزشکی در زنجیره بهبودی قرار می گیرد و علاوه بر بهبود آسیب دیدگی جسمانی و بیماری مرتبط با آن، استرس و اضطراب ناشی از وضعیت پیش آمده برای افراد به خصوص ورزشکاران را کاهش می دهد (غفاری، 1387) . بنابراین نیاز به تکمیل دوره درمانی که حداقل سه هفته طول می کشد می تواند در افزایش مدت اقامت توریست در منطقه تاثیر بسیاری داشته باشد. که مستلزم به احداث مجتمعی است که بتوان در آن این خدمات درمانی ، اقامتی و رفاهی را در طول دوره درمان ارایه داد. احداث این مجتمع ها نیاز به علم و برنامه ریزی معماری دارد. تا استانداردهای جهانی در آن ملحوظ شود. و فضاهای مورد نیاز کاربران با توجه به عناصر موثر در درک فضاها شناسایی و طراحی شود. و در این بین با تعامل معماری و پزشکی می توان فضاهایی طراحی کرد و ساخت که نیاز های روحی و جسمی کاربران را تامین کند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله معماري راهکاري براي توسعه توريسم درماني