مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي

 مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي

… دانلود …

مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: هشتمین همایش بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران و چهارمین همایش ملی امنیت زیستی
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
فاطمه خاکدان – دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی، دانشکده کشاورزی، دانشگاه فردوسی مشهد

چکیده:
گیاهان منابع با ارزش ترکیبات جدید با ارزش دارویی در توسعه داروهای با ارزش می باشند. ترکیبات طبیعی بدست آمده از گیاهان داروئی پتانسیل با ارزش برای ممانعت پروسه سرطانی شناخته شده اند. شناخت گیاهان موثر و روشن شدن مکانیسم های درگیر در این مسیر می تواند منجر به گسترش یک روش تکمیلی و متداول برای ممانعت و جلوگیری از سرطان شود. با توجه به مطالعات انجام شده، در این پژوهش اثرات ضد سرطانی عصاره ها در ممانعت ازتکثیر سلول و تحریک مرگ سلول در لاین های متفاوت سلولی مورد بررسی قرارگرفت. گل راعی یکی از گونه های جنس Hypericum است که از قسمت های هوایی این گیاه به صورت جوشانده در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ایران به رغم استفاده وسیع، هنوز ارزیابی علمی برای بررسی اثرات ضدسرطانی آن انجام نشده است. سلول ها تحت غلظت های متفاوت عصاره برای مدت زمان 48 ساعت قرارگرفت و سپس حیات سلول ها با استفاده از تست MTT تعیین شد. نتایج نشان می دهد حیات سلول در هر دو سلول به طور قابل ملاحظه ای ، وابسته به دوز(Dose dependent) کاهش یافت. به عبارتی عصاره به طور تقریبی از رشد 70-40% سلول های k562 جلو گیری می نماید.نتایج تست تکه تکه شدن DNA بیانگر این است که عصاره این گیاه در غلظت 250 میکروگرم برمیلی لیتر می تواند مرگ برنامه ریزی را تحریک کند. با توجه به نتایج بدست آمده، این گیاه می تواند گزینه مناسبی برای درمان کلینکی سرطان باشد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مطالعه اثر ضد سرطاني و تحريک مرگ برنامه ريزي شده عصاره گياه گل راعي با استفاده از روش هاي ملکولي