مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد)

 مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد)

… دانلود …

مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد) :


محل انتشار: اولین کنفرانس معماری و فضاهای شهری پایدار
تعداد صفحات:17
نویسنده(ها):
محمد نقی زاده – عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی
مهدی محرری – دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، گروه شهرسازی، مشهد، ایران

چکیده:
یکی از نیازهای جامعه انسانی امروز فضاهای شهری است، مکانی که به تعاملات اجتماعی و توقعات انسان ها از شهرها پاسخگو باشد. درختان کهنسال به عنوان میراث جاودان پایداری بوده و یکی از مهمترین قابلیت های جذب مخاطب در فضای شهری هستند. هدف از ارائه این پژوهش نشان دادن اهمیت و نقش نمادین درختان کهنسال در فضاهای شهری و ارتقای کیفیت این فضاها به وسیله این عناصر طبیعی و ارائه راهکارهایی به کمک طراحی شهری برای حفاظت از این میراث ارزشمند در فضاهای شهری است. همچنین این مقاله به بررسی گیاهان و درختان در فضاهای شهری به عنوان چالشی فراروی توسعه شهرهای امروز پرداخته و نادیده گرفتن نقش و جایگاه درختان و فضای سبز در فضاهای شهری را مورد کندوکاو قرار می دهد. در این تحقیق با استفاده از تکنیک های مشاهده، تحلیل محتوا، پرسشنامه و تحلیل گرافیکی داده های مورد نیاز جمع آوری گردیده است. برای ارتقای کیفی فضاهای شهری می توان توقعات عام از فضاهای شهری را بررسی کرد و با بهتر برآورده کردن این توقعات فضاهای شهری را ارتقاء داد، این توقعات را می توان در زیبایی، وحدت، هویت، امنیت، آسایش و امکان پیوند با دیگران دانست. با استفاده از درختان در فضاهای شهری می توان موجبات برآورده کردن این توقعات را فراهم آورد. عناوین اصلی مقاله پس از ذکر مقدمه ای عبارتند از: اهمیت درختان در شهرها و فضاهای شهری ، خیابان شهری ، طراحی یکی از نقاط مستعد در خیابان سنایی و در خاتمه نتیجه گیری و پیشنهادات .

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد) وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد) شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله طراحي فضاهاي شهري با تأکيد بر نقش نمادين درختان کهنسال (نمونه موردي: خيابان سنايي مشهد)