مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا

 مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا

… دانلود …

مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا :

چکیده:
سویا یک لگوم با ازرش است که اهمیت چندگانه در صنایع غذایی، دامپروری و دارویی دارد. یکی از مشکلات تولید سویا زوال بذر و عدم دسترسی به بنیه بالا در زمان کشت می باشد. به منظور تعیین اثر اسید سالیسیلیک بر بهبود زوال بذر سویا تحقیقی در قالب طرح کاملاً تصادفی در 4 تکرار انجام شد. تیمارها شامل بذر زوال نیافته و بذور زوال یافته طبیعی (نگهداری شده در دمای 25 درجه سانتی گراد به مدت 5 سال) که به مدت 14 ساعت تحت تاثیر غلظت های 0، 0/1، 0/5 و 0/9 میلی مولار اسید سالیسیلیک قرار گرفته بودند، بذوری که تحت شرایط پیری تسریع شده (در دمای 41 درجه سانتی گراد به مدت 24، 48 و 72 ساعت) قرار گرفته بودند و سپس غلظت های 0، 0/1، 0/5 و 0/9 میلی مولار اسید سالیسیلیک (به مدت 14 ساعت) بر آن ها اعمال شده بود، بذوری که ابتدا تحت تاثیر غلظت های 0، 0/1، 0/5 و 0/9 میلی مولار (به مدت 14 ساعت) اسید سالیسیلیک قرار داده شده بودند و سپس تحت شرایط پیری تسریع شده به مدت 24، 48 و 72 ساعت قرار گرفته بودند، می باشند. درصد و سرعت جوانه زنی، شاخص بنیه 1 و 2 و هدایت الکتریکی اندازه گیری شد، نتایج نشان داد که در صورتی که اسید سالیسیلیک قبل از پیری استفاده شود موثرتر از هنگامی است که بعد از پیری استفاده شود. غلظت 0/5 میلی مولار بیشترین اثر مثبت را بر شاخص های جوانه زنی داشت ولی غلظت 0/9 میلی مولار بر شاخص های جوانه زنی اثر بازدارنده داشت. اسید سالیسیلیک سبب بهبود زوال (هدایت الکتریکی) شد و غلظت های 0/5 و 0/9 میلی مولار اثر مشابهی را بر هدایت الکتریکی داشتند.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله اثر اسيد ساليسيليک بر ترميم پذيري بذر زوال يافته سويا دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.