مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن

 مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن

… دانلود …

مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
سهیلا طهماسبی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد دامغان، باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان، دامغان، ایران
سینا راد – ایستگاه تحقیقات پسته دامغان
سمانه احمدی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد دامغان، باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان، دامغان، ایران
سمیه میرزایی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پردیس ارس، دانشگاه تهران، تهران، ایران

چکیده:
در این تحقیق چیلی را در چهار سطح (0%، 25%، 50% و 75%) طی فرایند تولید پنیر به آن اضافه شد سپس پنیر بسته بندی شده و پس از آن در دمای 4 درجه سانتی گراد نگهداری شد. پنیر بدون چیلی بعنوان نمونه کنترل تولید شد و در طی دوره نگهداری، آزمایش حسی بر روی پنیر حاویچیلی و نمونه شاهد انجام گرفت هدف از این تحقیق ایجاد تنوع در تولید پنیر و تولید محصول جدید پنیر از طریق افزودن چیلی در پنیر است وکاهش هزینه های طولید وبالا رفتن سطح فروش با محصولات جدید. نتایج بدست آمده پنیر چیلی دارای 0/5 درصد چیلی پودر شده آزمون حسی برای میزان پذیرش طعم و مزه نشان داد که پنیر دارای 0/5 درصد چیلی بالاترین نمره را در بین نمونه ها داشته و از نظر عطر و بو تقریبا همه در بالاترین سطح قرار داشتند نتایج نشان داد بهترین خواص حسی را در پنیر ایجاد کرده که باعث افزایش بازارپسندی این محصول می گردد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله افزودن چيلي به پنير و بررسي خصوصيات حسي آن دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.