مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي

 مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي

… دانلود …

مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي :


محل انتشار: هفتمین کنگره ملی مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون
تعداد صفحات:16
نویسنده(ها):
بهمن حیدری – دانشجوی مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان
محسن شمسی – عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی دانشگاه شهید باه

چکیده:
امروزه در کشاورزی از سیستم های هیدرلیک در ماشین های کشاورزی وادوات استفاده فراوانی می شود. سیستم های هیدرولیکی پس از مدتی کارکرد دچار فرسودگی شده و اولین عیب را با نشت روغن و آلودگی محیط نشان می دهند. در صورت ریختن روغن بر روی خاک، عملکرد کاهش می یابد. پاک کردن روغن از سطوح به دلیل چسبندگی مشکل است. اگر در سیستم های هیدرولیک به جای روغن از آب استفاده شود، برای کشاورزی و سایر محیط های کاری مناسب ترند. البته در صورت بکاری گیری آب سیستم ها را بایستی از مواد ضد زنگ ساخت. ت.جه به استفاده از آب در تحقیقات علمی دنیا شروع شده است. در این تحقیق از دو الکتروپمپ مینیاتوری و یک سیلندر پیستون پلاستیکی آزمایشگاهی استفاده شد. الکتروپمپ ها به صورت سری به هم وصل شده و سپس به یک جک هیدرولیک (سیلندر پیستون) وصل شدند. با روشن الکترو پمپ ها سیال توسط پمپ اول مکیده شده، تحت فشار قرار می گیرد و سپس پمپ دوم فشار آن را افزایش داده و سیال را به جک هیدرولیک تزریق می کند و پیستون وزنه ها را بالا می برد. آزمایش های جداگانه با آب و روغن هیدرولیک انجام شدند. در این آزمایش ها با بر گذاری جک هیدرولیک توسط وزنه های مختلف، پارامترهای نیرو، زمان، سرعت، شدت جریان الکتریکی، توان و راندمان کل برای آب و رورغن محاسبه شدند. نتایج به دست آمده نشان می دهند که اب و روغن به ترتیب راندمان کل 239 درصد و 006 درصد را دارند و این بدان معناست که در سیستم مورد آزمایش راندمان استفاده از آب 40 برابر استفاده از روغن است. هم چنین جک هیدرولیک برای آب توانایی بالا بردن حداکثر 81 نیوتن را داشت در صورتی که این توانایی برا یروغن به 20 نیوتن کاهش یافت، لذا نیروی تولیدی توسط آب 4 برابر نیروی تولید شده هنگام استفاده می باشد. ازمایشات نشان می دهد که با سیستم های هیدرولیک آبی با وجود سرعت و توان بالا می توان عملیات کشاورزی را در مدت کوتاه و با ظرفت بیشتر و کاهش هزینه انجام داد. همچنین در صورت تجاری شدن سیستم های هیدرولیک آبی هزینه خرید ماشین آلات ارزان تر را به دلیل نیاز کمتر به توان بالا در پی خواهد داشت . مسئله مهم دیگر استفاده از آب، سازگاری آن برای محیط زیست و حذف چربی و آلودگی از محیط های کاری و تعمیر گاه های ماشینهای کشاورزی و سیستم های هیدرولیکی است.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله بررسي مزاياي استفاده از آب بجاي روغن در سيستم هاي هيدروليکي