مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي

 مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي

… دانلود …

مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي :

تعداد صفحات:17
چکیده:
با توجه به توسعه ی روز افزون مناطق شهری و مهاجرت بی رویه ی روستائیان به این مراکز، جهت دستیابی به شغل و درآمد و رفاه بیشتر، قطعاً استان های مرزی خالی از سکنه شده و مردم جهت برخورداری از رفاه بیشتر به مراکز شهری روی می آورند. این مسئله موجب تمرکز جمعیت در شهرها و بالا ترفتن هزینه های خانواده و معضلات اجتماعی خواهد شد. از سوی دیگر گستردگی مرزهای کشور، کوهستانی و صعب العبور بودن مرزها، کنترل آن را مشکل کرده؛ این خود یکی از عوامل گسترش قاجاق در استان های مرزی است. به علت افزایش عرضه ی نیروی کارگر ماهر و غیرماهر، روز به روز بر تعداد بیکاران افزوده می شود. در چنین شرایطی تقویت مراکز روستایی و شهری در این استان ها به منظور افزایش درآمد آنان و ایجاد جاذبه ی ماندن نقش قابل توجهی دارد. فعال نمودن بازارچه های مرزی، می تواند در جهت رفع قسمتی از این مشکلات به ع نوان یکی از ابزارهای مؤثر واقع شود که با تأثیر بر بیکاری، فقر مالی افراد ساکن در این مناطق را بهبود بخشید و با کاهش فعالیت های غیر اقتصادی سبب آمایش منطقه شود.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي نقش جايگاه بازارچه هاي مرزي در افزايش توان رقابتي و اشتغال و همچنين کنترل قاچاق در استان هاي مرزي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.