مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG

 مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG

… دانلود …

مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG :

تعداد صفحات:16

چکیده:

در این مقاله یک نیروگاه سیکل ترکیبی کاملاَ توسعه یافته با بازدهی بالای سیستم تولید توأم توان و تبرید بر مبنای استفاده از انرژی سرد گاز طبیعی مایع LNG همراه با سیستم های بازیافت اتلافات حرارتی و بهینه سازی ترمواکونومیک پیشنهاد و بررسی شده است. سیستم ارائه شده از سرمای گاز طبیعی مایع LNG در هنگام تبخیر آن استفاده می کند. سیکل ترکیبی پیشنهادی شامل چرخه ترکیبی گاز و بخار جهت استفاده از گرمای محسوس گاز خروجی از توربین گاز برای گرمایش جریان آب تغذیه و بازیافت گرمای محسوس و نهان بخار آب موجود در گاز خروجی از طریق مولد بخار بازیاب حرارتی HRSG می باشد. این سیستم بر اساس موازنه جرم، انرژی و اگزرژی مدل سازی شده و مورد تحلیل انرژی و اگرزژی قرار گرفته است. حدود یک مگاوات توان الکتریکی لازم جهت عملکرد پمپ های گردش آب دریا قابل صرفه جویی است. پیش بینی می شود که در دمای ورودی توربین 900 درجه C بازده انرژی و اگزرژی چرخه ترکیبی پیشنهاد شده به حدود 70% و 60% برسد. بهینه سازی ترمواکونومیکی هزینه ویژه، بهای برق و دوره بازگشت سرمایه را تعیین می کند. بهینه سازی با اجرای تحلیل حساسیت ترمودینامیکی شروع شده است که نشان می دهد برای دمای ورودی و نسبت فشار ثابت، کمینه تفاوت دمایی در بهبود دهنده و چگالنده دی اکسید کربن، مهمترین متغیرهایی هستند که تأثیر عمده ای بر عملکرد حرارتی این چرخه نوین دارند. تحلیل ترمواکونومیکی چرخه(با خالص توان تولیدی حدود 38MW و عمر نیروگاه 40 سال) نشان می دهد که دوره بازگشت سرمایه با عواید حاصل از برق و کاهش دی اکسید کربنحدود 5/9 سال است و در صورت وجود بازار برای محصول تبرید می تواند به حدود 3/1 سال برسد. هزینه سرمایه گذاری نیروگاه بهینه شده و بهای برق به ترتیب حدود 1000 دلار و 0/04 دلار به ازای هرکیلووات ساعت برآورد شده است. این مقادیر در قیاس با نیروگاه های رایج بسیار کمتر می باشد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بهينه سازي ترمواکونوميکي نيروگاه چرخه ترکيبي با استفاده از LNG دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.