تحقيق در مورد آبزيان زينتي

تحقيق در مورد آبزيان زينتي

… دانلود …

تحقيق در مورد آبزيان زينتي دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقيق در مورد آبزيان زينتي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقيق در مورد آبزيان زينتي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقيق در مورد آبزيان زينتي :

آبزیان زینتی

پرورش آبزیان :
آبزیان به موداتی گفته می شود كه در آب های شیرین ، نیمه شیرین و شور زندگی می كنند و به دو دسته ی گیاهان و جانوران آبزی تقسیم می شوند .
آبزیان جانوری را به دو گروه تك سلولی و پرسلولی تقسیم می كنند . ماهی و میگو از مهم ترین آبزیان پرسلولی هستند .

نقش آبزیان در زندگی انسان :
آبزیان یكی از عمده ترین منابع تأمین پروتئین مورد نیاز بدن انسان هستند. خوشبختانه در سال های اخیر با استفاده بهینه از منابع آبی كشور تولید آبزیان افزایش یافته و به عنوان یكی از غذاهای سالم و بهداشتی مردم مطرح شده است.

اصول و مبانی کارگاههای تکثیر و پرورش ماهیان زینتی
اگر بتوان پرورش ماهی در محیط باز (استخر بتونی یا خاكی، حوض ،تانكهای با ظرفیت متوسط در محیط باز(500 لیتر به بالا – از جنس پلاستیك یا فایبرگلاس یا ;.)) را در زمره سیستم پرورشی باز دسته بندی كرد كه در ان دمای آب متاثر از دمای محیط است و سایر شرایط محیطی نیز در پرورش مستقیما تاثیر گذار باشند.در زمانی كه دمای هوا به 25 درجه سانتیگراد و دمای آب به حدود 22 درجه سانتیگراد میرسد میتوان بیشتر گونه های پرورشی گرمابی را در آن پرورش داد(لااقل تا زمانی كه شرایط محیطی مناسب است(از حدود اواخر ماه دوم

بهار تا آخر تابستان و نهایتا تا مهر ماه در استان گیلان)).این پرورش میتواند از تخم گیری تا پروار بندی لاروها و بچه ماهیان و به وزن رساندن ماهیان با استفاده از غذاهای طبیعی تولید شده در آب و استفاده از غذاهای تكمیلی باشد.اینكه چه گونه هایی میتوانند از این شرایط استفاده كنند شاید بتوان از نمونه های ماهی آروانا،اسكار ،آنجل ،خانواده زنده زاها،خانواده گورامیها و ;. را نام برد.

اینجانب تجربه نگهداری گورامی مرواریدی،گورامی زرد و سه خال ،گوپی ،مولی بالن و ساده،پلاتی ،خانواده گلدفیش(دم چتری،مرواریدی،كله شیری(اوراندا) را در استخر بتونی داشته ام .آنها با استفاده از غذای طبیعی و دستی به سرعت رشد یافته و به وزن میرسند.البته پرورش در این جایگاهها نسبت به تانكهای كوچكتر محیطهای بسته مزایایی دارد كه از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره كرد.

– استفاده از غذای طبیعی تولیدی در جایگاههای باز و صرفه جویی در هزینه تغذیه.
– افزایش ضریب رشد ماهی با بهبود شرایط پرورشی(تراكم كمتر و فضای زیستی بیشتر برای هر گونه ،استرس كمتر ناشی از كاهش اثر تراكم ذخیره سازی،كاهش مواد آلاینده محیط آبی در واحد سطح ،كاهش برخورد اجتماعی بین ماهیان،بهیود كمی و كیفی تغذیه و 😉
– كاهش ابتلا به بیماری در اثر تقویت جسمی و بنیه ماهی و بهبود عملكرد سیستم ایمنی بدن ماهی.
– كاهش زمان به وزن رساندن ماهی برای عرضه به بازار.
– امكان از بین بردن عامل محدودیت فضای پرورشی برای تكثیر گونه های خاص.
– كاهش هزینه پرورش

– عوامل دیگری نیز وجود دارند كه از حوصله حقیر و این پست خارج است.
معایب سیستمهای باز:
– باید اطلاع دقیقی از شرایط زیستی گونه پرورشی داشته باشید تا بتوانید آن را با شرایط جایگاه باز منطبق كنید.
– باید اطلاع درستی از تغییرا ت كلیمایی(آب و هوایی) محل پرورش داشته باشید و دامنه متوسط تغییرات محیطی را برای محل جایگاه بدانید.
– باید توان شناسایی بیماریها و تهدیدات محیطی جدید (نسبت به كار در محیطهای كنترل شده و آكواریومها) كار در جایگاههای باز را دانسته و راهكار مناسب را نیز شناسایی كرده باشید.

– باید توان و آگاهی لازم را برای استفاده از شرایط محیطی جایگاههای باز و استفاده از آن به عنوان سیستم مكمل جایگاههای بسته پرورش ماهیان را داشته و با تلفیق مناسب این دو سیستم بتوانید در پیشبرد اهداف پرورشی موفق شوید.

طبعا میتوان گونه هایی از ماهیان زینتی را در تمام طول سال در جایگاههای باز پرورش داد و یا بطور دائم آنها را در سیستمهای بسته و كنترل شده پرورش داد .آنچه مهم است استفاده از امكانات سیستمهای باز در كنار جایگاههای بسته پرورش ماهیان زینتی است تا به عنوان عاملی مكمل در خدمت اهداف پرورشی قرار گیرد.همانطور كه در بسیاری از موسسات داخلی یا خارجی از امتیازات هر دوگونه سیستم پرورشی در كنار یكدیگر و به عنوان مكمل هم استفاده میشود .هر چند لزومی بر استفاده توام آنها وجود ندارد.كاربرد سیستمهای مدرن بسته پرورشی با كنترل تمام پارامترهای تاثیر گذار ، امكان پرورش هر گونه ای را در هر كجا و هر زمان مقدور میسازد و هدف از ارائه توضیحات بالا برای آشنایی كلی با یكی از سیستمهای بكار رفته بوده و هدف مقایسه ای را دنبال نمیكند.

بهداشت و درمان ماهی :
از آن جایی كه ماهیان در آب زندگی می كنند ، درمان بیماری های آنها بسیار دشوار است . جا به جا كردن ماهی ها برای درمان موجب ناراحتی آنها می شود . ماهی در اثر بیماری اشتهای خود را از دست می دهد و دادن دارو به آن مشكل است .
از طرفی تزریق دارو نیز مقرون به صرفه نیست ؛ از این رو رعایت موارد بهداشتی در پرورش ماهی اهمیت خاصی دارد .
برخی از عواملی كه در پرورش ماهی از بروز بیماری جلوگیری می كنند، عبارت اند از :

1- رسیدگی به موارد تغذیه ای و بهداشتی .
2- جلوگیری از طولانی شدن دوره ی پرورش .
3- عدم استفاده ی بیش از حد از مواد آلی در آماده سازی استخر .
4- رعایت استاندارد از نظر تراكم ماهی در هكتار .
تكثیر ماهی :

نحوه ی تكثیر در ماهیان متفاوت است و به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می گیرد .
تكثیر طبیعی در آب های طبیعی ( دریاها ، رودخانه و ; ) و تكثیر مصنوعی در كارگاه های تكثیر و تحت شرایط خاص انجام می گیرد .
تشرح یك نمونه ماهی نام گذاری قسمت های مختلف بدن ماهی است و ماهی با آبشش تنفس می كند . و در آب زندگی می كند .
هضم گوشت ماهی از سایر گوشت ها ساده تر و میزان جذب پروتئین آن بیش از 90 درصد است .

گوشت آبزیان از نظر موادی مانند كلسیم ، فسفر ، ید و ویتامین های محلول در چربی ( A-D-E-K ) غنی است .
از آبزیان در تغذیه ی دام ، طیور و صنایع دیگر مانند صابون سازی و داروسازی استفاده می شود .
امروزه بسیاری از آبزیان مانند ماهی ، صدف و مرجان در آكواریوم ها به عنوان آبزیان زینتی نگه داری می شوند .
ماهیان پرورشی :

یكی از عوامل مهم برای ادامه ی زندگی و رشد ماهیان ، دمای محیط زندگی ( آب ) آن هاست .
ماهیان پرورشی از نظر دمای آب به دو دسته ی ماهیان گرمابی و ماهیان سردابی تقسیم می شوند .
ماهیان گرمابی دسته ای از ماهیان هستند كه در آب های گرم به سر می برند و در حرارت بالای 20 درجه ی سانتی گراد تولید مثل و رشد می كنند.
بهترین دما برای رشد و نمو این گونه ماهی ها 25 درجه ی سانتی گراد است . این دسته از ماهیان در گرمای كم تر از 10 درجه ی سانتی گراد رشد و نموی ندارد . از معروف ترین ماهیان گرمابی كپور را می توان نام برد .

ماهیان سردابی در حرارت 10 ـ 8 درجه ی سانتی گراد زندگی می كنند. ماهی قزل آلا از این نوع ماهیان است .
ماهیان گرمابی در استخرهای خاكی كه شیب مناسبی دارند ، پرورش داده می شوند . این استخرها دارای دریچه ی ورود و خروج آب هستند . در انتخاب محل استخر پرورش ماهیان گرمابی باد عواملی از قبیل شرایط اقلیمی ، وضعیت آب و خاك مورد بررسی قرار بگیرد . محل احداث استخر باید آب كافی و مناسب داشته باشد و خاك آن نیز حداقل دارای 30 درصد رس باشد .

برای آماده كردن استخر پرورش ماهی كارهای زیر را باید انجام داد :
1- خشك كردن استخر پس از تخلیه .
2- سوزاندن گیاهان .
3- ضدعفونی كردن استخر ( آهك پاشی ) .

4- تعمییر دیوارهای استخر .
5- شخم زدن و كود دادن برای بالا بردن رشد گیاهان استخر .
غذای ماهی ها چگونه تأمین می شود ؟
غذای ماهی به دو صورت طبیعی ( زنده ) و تریكس تأمین می شود . به همه ی موجودات گیاهی و جانوری كه ماهی از آن تغذیه می كند غذای طبیعی ( زنده ) می گویند . در رورش ماهیان گرمابی با آماده سازی استخر ( شخم زدن و كوددهی ) تولید غذای زنده ا افزایش می دهند . غذای زنده ماهیان گرمابی برحسب نوع آنها متفاوت است . از آن جا كه برای پرورش این ماهیان از انواع گوناگون استفاده می شود . شناخت غذای آنها بسیار مهم است .

غذای تركیبی دسته ای از غذاهاست كه با توجه به نیاز ماهی یا روزانه تهیه می شود و در اختیار آنها قرار می گیرد . این گونه غذاها ممكن است در كارگاه های پرورش ماهی یا كارخانه ها به صورت حبه ( پلث ) تهیه شود .

غذای تركیبی برای پرورش ماهیان گرمابی را با توجه به انواع ماهی موجود در استخر تعداد هر نوع و سن آنها تهیه می كنند .

امروزه ماهیان زینتی (ornamental fish ) به دلیل زیبایی و تنوع بسیاری که دارند در اغلب کشورهای جهان مورد استقبال قرار گرفته اند. محیط زنده و زیبا و پر تحرک آکواریوم ها سبب گردیده که انسان ها به داشتن یک آکواریوم هر چند کوچک در خانه و یا محل کار خود علاقه نشان دهند.

براساس آمار FAO در حدود 150 کشور در جهان به پرورش ماهیان زینتی مشغول هستند و رقم زیادی را در تجارت جهانی در زمینه صادرات و واردات ماهیان زینتی و صنایع جانبی آن به خود اختصاص داده اند، که سرآمد این کشورهای تولید و صادرکننده، کشورهای نظیر سنگاپور، مالزی، تایلند می باشند. که در این میان ، ماهیان کشور سنگاپور با داشتن آب و هوا و شرایط اقلیمی مساعد مرکز جهانی تجارت و تکثیر و پرورش آبزیان زینتی شده است و روزانه میلیون ها گونه آبزیان زینتی به اقصی نقاط دنیا صادر می کند. داشتن اطـلاعات مفید و در عین حال قـابل درک آسـان برای عموم می تواند کمک بسیار مفیدی برای کمک به فرهنگ سازی در مورد آکواریوم وموارد مربوط به آن و همچنین ارتقاء سطح کیفی آن در کشور باشد.
ماهیان زینتی را می توان از لحاظ محیط و شرایط زیست در آب ، به 2 دسته: ماهیان آب شیرین و ماهیان آب شور تقسیم کرد.

نحوه نگهدا رى از ماهیا ن زینتى آ بهاى لب شور در آ كواریوم :
براى نگه دارى از ماهیا ن زینتى آ بهاى لب شور در آ كواریوم ، بایستى 80 در صد از حجم آ ب تانك را با آ ب شیرین كه ph آ ن بین 5/7-8 باشد ( قلیا ئى ) و20 درصد حجم تانك را با آ ب شور دریا یا آ بى كه با املاح مخصوص شور میشود، پر شود ( نسبت 5 به 1 ) براى حفظ قلیا ئیت آ ب شیرین میتوان كف تانك را با خُرده مرجان پُر كرد دماى آ ب هم بین 30-27 درجه سانتى گراد باشد.

سایز تانك بایستى كوچك نباشد تا ماهیان به راحتى شنا كنند ( كمتر از 60 سانت نباشد ) و آکواریوم از سیستم هوا د هى وفیلترا سیون مناسبى برخوردا ربا شد.
این ماهیا ن جزء ماهیان همه چیز خوار هستند وباستى تركیبى از غذا هاى گیاهى و حیوانى براى
آ نها در نظر گرفت ، غذا هاى پلت با كیفیت كه در تركیبات آ نها مواد اولیه گیاهى و حیوانى موجود باشد بسیار مناسب هستند . به عنوان غذاى كمكى میتوان از لارو آ رتمیا استفا ده كرد شما حتى میتوانید علاوه بر آ رتمیا از انواع كرمها ( حتماً استریل شده باشند) و بچه ماهى استفاده كنید.
برا ى سلامتى ورشد بیشتر این ماهیها از نوردهى منا سب استفاده شود لازم به ذكر است اگر براى نگه دارى ماهى اسكات مقدارى درصد آ ب شور بیشتر باشد ماهى از سلامتى و رنگ ظاهرى بهترى برخوردار خواهد شد

 

نقش مكملها بر روى ماهیان زینتى
تهیه غذا یكى ا زمهمترین اركان در تولید ماهیان زینتى به شمار میرود و هزینه غذا به طورمعمول 30 تا 60 درصد كل هزینه لازم براى یك مجموعه تولید ماهیان زینتى را تشكیل میدهد. بنابراین غذاهاى مصنوعى باید با توجه به ا صول علمى فرموله شوند وفرآ یندهاى لازم به طور مطلوبى روى آنها صورت گیردبدین ترتیب، در سیستمهاى پرورش ماهى با تراكم بالا تغذیه نامناسب به رشد غیر متناسب وبیما ریهاى تغذیه اى مى انجامد واز سوى دیگر ، به علت وجود شرائط نا كافى ، احتما ل ابتلا به بیماریها نیز افزایش میابد . به منظور تا مین تمامى تركیبات غذا ئى مورد نیاز در حد لازم ، به كارگیرى مقادیر متعادلى از آ نها براى دستیابى به رشد مناسب ضرورى است.

اصولاً اجزاى جیره به دسته هاى ذیل تقسیم بندى میشوند : منابع پروتئین ، منابع چربى ، منابع ویتامین ، منابع مواد معدنى ، مواد رنگدانه و . . . .
اغلب تولید كنندگان ونگهدارندگان ماهیان زینتى با استفاده از دل گاو ، دل مرغ ، گوشت ماهى ومیگو ، پودر ماهى و. . . . نیازهاى پروتئینى وتا حدودى چربیهاى ضرورى ماهیان زینتى را تا مین میكنند اكثراً تصور میكنند چربى براى ماهیان زینتى مضر میباشد ولى چربیهاى ضرورى براى رشد و سلامتى ماهیان زینتى بسیار ضرورى هستند این چربیها عمدتاً در روغن ماهى وروغن كبد ماهى وروغنهاى گیاهى كه عمدتاً شامل روغن سویا ، ذرت ، با دام زمینى و آ فتابگردان میباشند البته این نكته ضروریست كه تمامى این روغنها بویژه روغنهاى حاصل از

آبزیان دریائى را باید با استفاده از تركیبات آ نتى ا كسیدان تثبیت نمود كمبود چربیهاى ضرورى در ماهیان زینتى باعث كاهش رشد ، خراشیدگى باله دُ مى ، التهاب كبد ، تاخیر در بلوغ جنسى ، كاهش خروج ماهیها از تخم وبر بقاء لارو اثر گذار است البته این نكته قابل تذكر است كه در مصرف چربیها در خوراك نبایستى زیاده روى كرد زیرا مصرف بیش از حد چربیها براى ماهى مضر میباشد

مقدار 25 تا 30 سى سى روغن در یك كیلو خوراك توصیه میگردد البته وقتى تمامى اجزاخوراك با هم مخلوط گردید در آ خرین مرحله روغن را اضافه میكنیم و غذائى كه روغن به آ ن اضافه شده است را بهتر است بعد از چند ساعت از اضافه كردن روغن براى تغذیه ماهیها استفاده شود ویتامینها ومواد معدنى وجود ویتامینها و موا د معدنى براى بقا ، رشد وتولید مثل ماهیان زینتى بسیار ضرورى هستند مواد غذائى طبیعى ممكن است به تنهائى براى حفظ حیات جمعیت ماهیان زینتى در یك سیستم پرورشى كافیست اما براى بالا بردن كیفیت تولید

از تمامى جهات ومتعاقب آن یك سود دهى قابل قبول این مواد غذائى كافى نیستند كمبود ویتامینها ومواد معدنى در ماهیان زینتى شامل : كاهش اشتها ، طولا نى تر شدن دوره رُشد ماهى ، تا خیر در بلوغ جنسى ماهى ، كاهش در تعداد ودفعات تخمریزى ، در تولید اسپرم ، افزایش حساسیت ماهى به عوامل بیماریزا واسترس ، خونریزى داخلى وخارجى ،ایجاد ناهنجارى در شكل ظاهرى ماهى ( مانند تغییر در شكل وفُرم باله ها ، كوتاهى طول بدن ، كوتاه شدن سرپوش آ بششى ، تغییر شكل فكها ، انحناء ستون فقرا ت و. . . . )

بى رنگ شدن ماهى ، خراشیدگى باله ها ، كاهش جذب كلسیم از آ ب محیط اطراف ، تورم
در كبد وكلیه ، فعالیت اندك ماهى ( عدم تحرك ماهى ) ، ترس از نور در برخى از گونه ها ، مات شدن چشمها ، ایجاد ضایعات سیاه در بدن وآ بششها ، از دست رفتن رنگدانه ها وسیاه شدگى در ماهى ، ریزش فلسها ، تجمع چربى در كبد ، طولانى شدن ترمیم زخمها و خراشها ایجاد بیمارى سوراخ در سر ماهیها به خصوص در سیچلایدها ، تلفات در لاروها وایجاد حالت پریشانى وبیحالى در ماهى میبا شد اغلب تولید كنندگان ماهیان زینتى به غذاى دست ساز خودشان ، مولتى ویتامین انسانی و یا سبزیجات مختلف اضافه میكنند كه تصور

میكنند نیاز ویتامین ماهیان خود را تامین میكنند شما باید این نكته را بدانید كه ویتامینهاى انسانى بدلیل مایع بودن ، اكثر آ ن به دلیل نفوذ در آ ب ا كسیده میشوند وخاصیت اصلى خود را از دست میدهند ودر ضمن محیط آ بى محل زندگى ماهیان را آ لوده میكنند وباعث رشد كنترل نشده میكروارگانیسمها شده كه متعاقب آ ن سطح اُ كسیژن آ ب كاهش یافته و عوامل استرس زا در محیط بوجود مى آ یند كه این وضعیت بهیچ وجه براى تولید كننده مناسب نیست.

توصیه میشودمكمل ویتامین وموا د معدنى استفاده شود كه اولاً مخصوص آ بزیان باشند و ثانیاً به صورت پودر بوده ودر برا بر حرارت و رطوبت مقاوم باشند البته این نكته قابل تذكر است مصرف سبزیجات مثل : اسفناج پخته ، نخود فرنگى پخته پوست گرفته شده ، جوانه گندم ، فلفل ،كلم قرمز پخته ، حبوبات پخته شده ، سویا ، یونجه و . . . . بسیار خوب است و براى ماهى بسیار مفید است اما براى رشد ، بقا وتولید مثل ایده آ ل در یك محیط پرورش متراكم كامل وكافى نمیبا شد و مصرف زیا دآ نها باعث آ لودگى آ ب میشود ازویتامینهاى ضرورى

براى ماهیان زینتى میتوا ن به ویتامین A ، B1 ، B2 ، B5 ، B6 ،B12 ، C ، D3 ، E ، H (بیوتین) ، K3 و كولین كُلراید اشاره كرد واز موا د معدنى ضرورى میتوان به منگنز ، آ هن ، روى ، سلنیم ، یُد ، كُبالت اشاره كردالبته مقدار مصرف عناصر ذكر شده داراى یك حد استاندارد میباشد كه بایستى تحت نظر یك تخصص آ بزیان مصرف شود البته این نكته قابل ذكر میبا شد كه هر یك از ویتامینها ومواد معد نى داراى تاثیر مخصوص به خود میباشند و كمبود هر یك كدام ا ز ویتامینها را سایر ویتامینها نمیتوانند جبران كنند وما بایستى ویتامینها ومواد معد نى را به صورت تركیبى از انواع ویتامینها ( به صورت كمپلكس مولتى ویتامین ومواد معد نى ) و مواد معدنى ، البته با محاسبه دقیق مقدار مورد نیاز براى رشد ، بقا وتولید مثل براى ماهیان زینتى مصرف نمائیم

رنگدانه ها
همیشه رنگ ماهیان زینتى در فروش و تقاضاى آ نها تاثیر بسیار مهمى داشته است ما شاهد این هستیم كه در بازار، ماهیان تولید شده در داخل نسبت به ماهیان واردا تى از رنگ ودرخشندگى كمترى برخوردار هستند كه این مسا له مربوط به مدیریت بهداشتى وتغذیه اى سالن تولید ماهیان زینتى میشود.

عده اى از تولید كنند گان با اضافه كردن گیاهان رنگى مثل اسفناج ، چغندر ، فلفل دُلمه اى قرمز و. . . . به خوراك ماهیان زینتى تصور میكنند میتوان باعث تقویت رنگ ظاهرى ماهى شد اما این عمل در سیستم پرورش متراكم براى تقویت رنگ ماهى كامل نمیباشد وما بایستى درجیره غذائى مقدارى رنگدانه خالص البته با مشورت یك فرد متخصص به خوراك اضافه كنیم تا ماهیان زینتى به یك كیفیت بالا از نظر رنگ برسند كاروتنوئیدها مهمترین رنگدانه میباشد كه خود آ ن شامل انواعى از رنگدانه ها میباشد مانند آ ستازانتین ، زیزانتین ، كانتازانتین ، زانتوفیل ، لوكانتین زرد و. . . .

رنگدانه ها محلول در چربى هستند ودرماهیان زینتى درعضلات ، پوست وغدد جنسى ذخیره میشوند اما ماهیان قادر به ساختن رنگدانه در بدن خود نیستند واز محیط اطراف خود رنگدانه را دریافت میكنند رنگدانه ها علاوه بر تاثیر بر رنگ ودرخشندگى ظاهرى ماهى ، تاثیر برتحریك دستگاه ایمنى، نقش در تولید مثل وسلامتى لاروها دارند
براى مصرف رنگدانه در خوراك ماهیان زینتى بایستى اول آ ن مقدار معین از رنگدانه را در روغن مایع مخلوط كرده وسپس در غذاى ماهیان زینتى مخلوط كرد البته این نكته لازم به ذكر است اگر با رنگدانه ها مكمل ویتامینى هم در غذاى ماهیان استفاده شود تاثیر قویترى بر روى رنگ ودرخشندگى ماهى خواهد داشت
پرورش ماهی تزیینی در ایران غیرعلمی است

مدیر شیلات سازمان جهاد ‌كشاورزی خراسان رضوی گفت: فعالیت‌هایی كه جهت تكثیر و پرورش ماهی‌های زینتی انجام می‌گیرد، اغلب تجربی است و در این زمینه هنوز به سمت علمی شدن پیش نرفته‌ایم.

مهدی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(‌ایسنا) – منطقه خراسان، با بیان این‌كه هر نوع ماهی، شیوه تكثیر و پرورش خاصی دارد، خاطرنشان كرد: اطلاعات علمی و تكنولوژی لازم را برای گسترش این صنعت در ایران نداریم.
وی با اشاره به رونق بسیار گسترده تكثیر و پرورش و صادرات ماهیان زینتی در سایر كشورها به خصوص تایوان، چین و سنگاپور گفت: درآمد سنگاپور از صادرات ماهیان زینتی به سرتا‌سر دنیا، شش برابر درآمدی است كه ایران از صادرات نفت كسب می‌كند.

برای گسترش صادرات، باید به سمت علمی شدن، اصلاح ژنتیكی و تولید و پرورش فنی برویم
وی افزود‌: برای گسترش صادرات در این زمینه‌، باید به سمت علمی شدن، اصلاح ژنتیكی و تولید و پرورش فنی برویم‌.
وی با بیان این‌كه استان اصفهان و شهر محلات استان مركزی رتبه اول و دوم تكثیر و پرورش ماهیان زینتی كشور را دارند، افزود: در خراسان رضوی حدود 9 مركز دارای پروانه تكثیر و پرورش و بهره‌برداری از ماهیان زینتی و 80 واحد فروش ماهی‌های آكواریومی فعالیت می‌كنند و در حال پیگیری هستیم تا در این خصوص به واحدهای كوچكتر هم مجوز بدهیم.
70 درصد ماهی‌ها در داخل كشور تكثیر می‌شوند

مهدی‌زاده با اشاره به وجود 45 واحد فروشنده ماهیان آكواریومی در مشهد، افزود: از 25 هزار گونه ماهی شناخته شده در تمام دنیا، هزار گونه قابلیت نگهداری در آكواریوم را دارند كه از این تعداد 100 گونه در ایران موجود است.
مدیر شیلات سازمان جهاد‌كشاورزی خراسان رضوی افزود: 70 درصد این ماهی‌ها در كشور تكثیر می‌شوند وبقیه آن‌ها هم به دلیل عدم آگاهی از نحوه تكثیر و زادآوری از خارج به كشور وارد می‌شوند.

وی خاطرنشان كرد: اكثر ماهی‌های تزیینی ساكن آب‌های مناطق حاره و گرمسیری‌اند و هنوز در ایران گونه‌ای ثبت نشده كه قابلیت نگهداری در آكواریوم را داشته باشد و می‌توان گفت كه همه گونه‌های ماهی زینتی، وارداتی بوده‌اند.
گلدفیش، بارب، آنجل، فایتر، گورامی و اسكار مهمترین ماهی‌های زینتی استان است
وی گلدفیش، بارب، آنجل، فایتر، گورامی و اسكار را مهمترین ماهیان زینتی موجود در استان برشمرد و گفت: سعی داریم در كنار مزارع هیدروپونیك مشهد مراكز تكثیر ماهی زینتی هم ایجاد كنیم كه برای این كار اولویت را به كارشناسان خانمی كه به این كار علاقه‌مند باشند اختصاص داده‌ایم.
وی افزود: اغلب آكواریوم فروش‌های سطح شهر مشهد ماهی‌های خود را از مراكز تكثیر فعال در مشهد یا از سایر استان‌ها تهیه می‌كنند، بخشی هم با هواپیما از سایر كشورها وارد می‌شود اما تعداد زیادی از این فروشندگان كار تكثیر را در خانه انجام می‌دهند.

مهدی‌زاده با اشاره به افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی ناشی از توسعه این صنعت، افزود: در حال تدوین آیین‌نامه‌ای هستیم تا افرادی كه قصد شروع فروش و یا تكثیر ماهی‌های آكواریومی را دارند حتما قبل از آن یك دوره آموزشی را در زمینه مسایل بهداشتی و رعایت استانداردها بگذرانند.
به دلیل كم بودن تعداد آكواریوم فروشی‌ها، نظارتی بر قیمت و نحوه عرضه ماهی در این مراكز وجود ندارد

وی با بیان این‌كه به دلیل كم بودن تعداد آكواریوم فروشی‌ها، نظارتی بر قیمت و نحوه عرضه ماهی در این مراكز وجود ندارد، افزود: خود فروشنده‌ها بر اساس زیبایی، رنگ، اندازه ماهی و سخت یا راحت‌تر بودن نحوه تكثیر قیمت ماهی را تعیین می‌كنند و نظارتی هم در این زمینه نیست.
مدیر شیلات سازمان جهاد‌كشاورزی خراسان رضوی خاطر نشان كرد: به دلیل نبود كارشناس در گمرك بعضی از ماهیان به اسم ماهیان دیگری وارد می‌شوند در حالی‌كه بعضا خطرناك و سمی‌اند و اصلا واردات این گونه‌های سمی لزومی ندارد.

آكواریوم می‌تواند خیلی از این فشارهای روحی روانی و استرس‌های محیطی را كم كند
وی بر لزوم فرهنگ‌سازی و ترویج استفاده از آكواریوم در منازل تاكید كرد و با بیان این‌كه بسیاری از مردم از اثرات مثبت آكواریوم بر سلامتی روح و روان بی‌خبرند، گفت: مردم در طول روز با استرس‌های مختلفی مواجه‌اند و در خانه در یك محیط بسته و محدود به سر می‌برند، آكواریوم می‌تواند خیلی از این فشارهای روحی روانی و استرس‌های محیطی را كم كند و تاثیر مثبتی در سلامت انسان و جلوگیری از سكته و بیماری‌های قلبی – عروقی خواهد داشت.

مدیر شیلات سازمان جهاد‌كشاورزی خراسان رضوی افزود: در تلاش هستیم تا با همكاری سایر ارگان‌ها، در ادارات و اماكن عمومی مثل سالن‌های انتظار راه‌آهن آكواریوم قرار بدهیم تا موجب افزایش علاقه‌مندی مردم به نگهداری ماهیان زینتی شود.

مهدی‌زاده در رابطه با اصول اولیه نگهداری آكواریوم گفت: لازم است مردم قبل از استقرار آكواریوم زمینه اطلاعاتی لازم را پیدا كنند، جانمایی آكواریوم در منزل خیلی مهم است و می‌توانند از فضاهای بلااستفاده مثل اپن كه قابل دید هم باشد، برای جاگیری آكواریوم استفاده نمایند.

وی ادامه داد: زیر آكواریوم باید یك لایه یونولیت قرار داده‌ شود و گرنه با كوچك‌ترین تكان ترك می‌خورد، استفاده از رنگ‌های درخشان برای انتخاب ماسه و سنگ و نوار حاشیه آكواریوم به زیباسازی محیط داخلی آن كمك می‌كند و حتما لازم است دو روز قبل قبل از رهاسازی ماهی در آكواریوم، آبگیری و ضدعفونی انجام شود و گرنه ریختن آب شهری به دلیل كلر موجب مرگ ماهی‌ها خواهد شد.

مدیر شیلات سازمان جهاد‌كشاورزی خراسان رضوی بر لزوم هماهنگی اندازه و شكل ظاهری ماهیان با یكدیگر و توجه به گوشت‌خوار یا گیاه‌خوار بودن آن‌ها در یك آكواریوم تاكید كرد و گفت: ماهی‌هایی كه از كف تغذیه می‌كنند یا گربه ماهی‌ها كه شیشه را تمیز می‌كنند و همچنین استفاده از گیاهان طبیعی كه مواد دفعی ماهی را جذب می‌نمایند، به تمیز ماندن آب و محیط آكواریوم كمك می‌كند.

وی تمیز كردن فیلترها، تعویض كردن آب آكواریوم، بررسی PH آب با استفاده از كاغذ PH یا كیت‌های ارزان قیمت و توجه به تغذیه ماهی را از دیگر ضروریات نگهداری از ماهیان زینتی برشمرد و گفت: اگر تعامل در یك آكواریوم برقرار باشد زمان تعویض آب به تاخیر می‌افتد و حتی ممكن است هر 6 ماه یكبار نیاز به تعویض وجود داشته باشد.
مدیر شیلات سازمان جهاد‌كشاورزی خراسان رضوی افزود: در صورتی كه یك ماهی مشكل یا بیماری داشت بهتر است از سایر ماهی‌ها جدا و معالجه شود.

منابع:

http://ketabeoloum.blogspot.com/2008/01/blog-post_13.html
http://aftab.ir/news/2008/oct/23/c2c1224745536_economy_marketing_business_fisheries_fish.php

http://www.discus.ir/ashnae.html

http://www.discus.ir/taghziye.html

http://sabziran.ir/index.phpaction=news&nid=5014&page=

با سلام،محصول دانلودی تحقيق در مورد آبزيان زينتي آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل تحقيق در مورد آبزيان زينتي و بررسی کامل هدایت میشوید
تحقيق در مورد آبزيان زينتي