مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي)

 مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي)

… دانلود …

مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي) :

محل انتشار: پنجمین همایش ملی زمین شناسی دانشگاه پیام نور

تعداد صفحات: 6

نویسنده(ها):

ظهیر حیدری نژاد – شرکت مهندسی سپاسد
سمیه قربانی – جهاد دانشگاهی لرستان

چکیده:

روش های ژئوفیزیکی جزو کار آمد ترین و در عین حال معمول ترین روش های مطالعاتی برای ساختگاه سد ها هستند. در بین روش های ژئوفیزیکی ، استفاده از روش های الکتریکی و لرزه نگاری بسیار متداول است و به نتایج قابل قبولی می رسد. ساختگاه سد کاکاشرف در 25 کیلومتری جنوب خاوری شهر خرم آباد واقع شده است. در مطالعات ساختگاهی سد کاکاشرف ترکیبی از روش های لرزه نگاری درون چاهی و الکتریکی مقاومت ویژه استفاده شده است. هدف از این مطالعات بررسی کمی و کیفی آبرفت، سنگ کف، تکیه گاه های سد و نیز تعیین مدول های دینامیکی آبرفت و سنگ کف بوده است. نتایج حاصل از این مطالعات به صورت نقشه های هم مقاومت ویژه ظاهری، مقاطع ژئوالکتریک،نقشه های هم ضخامت سنگ کف و نمودار های زمان-عمق برای امواج p,s ارائه شده است.در نهایت مدول های دینامیکی الاستیک از تلفیق روش های مذکور محاسبه شده است.نتایج بررسی ها نشان می دهد که شکل سنگ کف ساختگاه u شکل بوده و بیشترین ضخامت آبرفت در حدود 90 متر و کمترین ضخامت آبرفت در حدود 2 متر می باشد.همچنین روند تغییرات آبرفت بسیار نا منظم بوده و حکایت از پیچیده بود ساختار های زمین شناسی ساختگاه دارد.در مورد برداشت های لرزه نگاری درون چاهی سرعت انتشار موج p متناسب با افزایش عمق به دلیل متراکم شدن آبرفت افزایش می یابدو گاهی تا دو برابر هم می رسد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي) وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي) شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله ارزيابي ساختگاه سد کاکاشرف لرستان با استفاده از روش هاي ژئوفيزيکي (لرزه اي و الکتريکي)