مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي

 مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي

… دانلود …

مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي :

محل انتشار: هفتمین همایش بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران

تعداد صفحات:8

نویسنده(ها):

زهرا سپهری جوان – دانشجوی کارشناسی ارشد، سیستماتیک اکولوژی، دانشکده علوم، دانشگاه ارومیه
فاطمه رحمانی – استادیار، دانشکده علوم و پژوهشکده زیست فناوری، دانشگاه ارومیه
رضا حیدری – استاد، دانشکده علوم، دانشگاه ارومیه
فرزانه عظیمی – کارشناس ارشد، جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات اردبیل

چکیده:

جنس سالویا (مریمگلی) یکی از گسترده ترین گیاهان در جهان بوده و در ایران حدود 58 گونه دارد. در این مطالعه از 220 ، RAPD برای بررسی تنوع ژنتیکی 8 گونه سالویا استفاده شده است. 15 پرایمر ISSR و RAPD مارکرهای مولکولی نیز 245 باند قابل شمارش تکثیر ISSR باند قابل شمارش تولید کردند که همه آنها پلیمورف بودند ( 100 %). با 15 پرایمرISSR 0 و برای / 0 تا 9275 / بین 6471 RAPD 98 %). فاصله ژنتیکی برای / شد که از میان آنها 241 باند پلیمورف بودند ( 4 NTSYSpc 1 و با استفاده از نرمافزار 202 UPGMA 0 متغیر بود. دندروگرام با استفاده از روش / 0 تا 8308 / بین 6522 چهار خوشه اصلی را در بین 8 گونه سالویا مشخص کرد. در مطالعه حاضر ISSR و RAPD ترسیم شد که برای هر دو مارکربین گونههای سالویا، چندشکلی بسیاری مشاهده شد که این امر نشاندهنده وجود تنوع ژنتیکی بالایی در سطح بینگونهای میباشد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله ISSR و RAPD بررسي تنوع ژنتيکي بين گونههاي سالويا براساس مارکرهاي مولکولي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.