مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند

 مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند

… دانلود …

مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند :

تعداد صفحات:14

چکیده:

هدف از این تحقیق اندازه گیری مشخصات خاک، ارزیابی تناسب اراضی و تعیین پتانسیل تولیدچغندر قند در دشت یکانات مرند می باشد بدین منظور ابتدا با استفاده از مدل فائو پتانسیل تولید آبی چغندر قند محاسبه و سپس ارزیابی تناسب واحدهای مختلف اراضی برای کاشت این محصول با روش پارامتریک صورت گرفت. نتایج این بررسی نشان داد که منطقه مرند برای کاشت چغندرقند نامناسب است زیرا دوره رشد این محصول خارج از دوره رشد منطقه 21 آبانماه – 15 اردیبهشت است اما دراین منطقه برای کاشت چغندر قند آبی محدودیت اقلیمی وجود ندارد. پتانسیل تولید چغندر قند در منطقه با استفاده از مدل پتانسیل تولید آبی فائو 77 تن در هکتار برآورد شد. ارزیابی تناسب تک تک واحدهای اراضی با روش پارامتریک نشان داد که 5/85 درصد از کل اراضی مورد مطالعه برای کاشت چغندر قند در کلاس S2 نسبتا مناسب، 26/75 درصد در کلاس S3 مناسب اما با سودآوری کم و 52/9 درصد این اراضی در کلاس N نامناسب قرار گرفتند.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بکارگيري مدل اگرواکولوژيکي فائو در برآورد پتانسيل توليد چغندرقند در دشت يکانات مرند دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.