مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز

 مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز

… دانلود …

مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز :

محل انتشار: پنجمین همایش ملی زمین شناسی و محیط زیست

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

سمیرا تالاری – دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی- دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر
ابراهیم اصغری – استادیار گروه زمین شناسی
فیروز برادر رضی زاده – استادیار گروه زمین شناسی

چکیده:

گودبرداریها و احداث طبقات زیرزمینی در مناطق شهری به دلیل مجاورت با ساختمانهای موجود مشکلات زیادی به همراه دارند. با توجه به شرایط زمین شناسی و ژئوتکنیکی محل (نوع خاک، لایه بندی، سطح آب زیرزمینی و غیره) عمق گودبرداری و نیازهای طرح در هر دیواره، روشهای مختلف حفاظت از دیواره های گود مطرح است. گودبرداریهای غیراصولی که در آنها حفاظت دیواره های گود و ساختمانهای مجاور نادیده گرفته می شود ممکن است پیامدهایی مانند ریزش دیواره ها، تقلیل ظرفیت باربری، تغییر مکانهای جانبی خاک و نتیجتاً ایجاد ترک در ساختمانهای مجاور و تخریب را به دنبال داشته باشد. سالانه به خاطر ریزش دیواره های گودبرداری چند نفر در تبریز کشته می شوند.شهر تبریز به وسیله رسوبات آبرفتی ریزدانه و درشت دانه کواترنری پوشیده شده است. عمق سنگ بستر از حدود چند متر تا بیش از 100 متر تغییر می کند. عمق آبهای زیرزمینی بین 3 تا بیش از 30 متر است. در مناطق مختلف شهر، جنس خاکها و تراکم و سفتی آنها است.در این تحقیق روشهای مناسب گود برداری مورد استفاده در ساخت ایستگاههای مترو تبریز مورد بررسی قرار گرفته و محاسن و معایب هر یک بیان شده است. روشهای شمع و مهار متقابل، میخکوبی و دیوار برلنی متداولترین روشهای پایدارسازی گودبرداری ایستگاههای مترو تبریز است.

اینک شما با جستجوی مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله روشهاي پايدارسازي ديواره هاي گودبرداري در ايستگاههاي مترو تبريز