مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني

 مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني

… دانلود …

مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني :

محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی مدیریت و نوآوری

تعداد صفحات:25

نویسنده(ها):

علی رضا کوشکی جهرمی – دانشجوی دکتری مدیریت دولتی – دانشگاه علامه طباطبائی
حسن بودلایی – داننشجوی دکتری مدیریت دولتی دانشگاه علامه طباطبائی

چکیده:

مدیریت دانش با ایجاد، توسعه و ترویج دانش و تمرکز بر دارائی های غیر فیزیکی سازمان(تجارب و دانش کارکنان)، شرایطی را برای بروز رفتار کارآفرینانه فراهم می نماید و باعث بوجود آمدن سازمان های کارآفرین می شود که مجموعه این اقدامات تاثیر مستقیمی برروی رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان دارد. در واقع می توان گفت: سازمان ها اگر بخواهند از رویکرد کارآفرینی برای نیل به اهداف خود یعنی بقاء، رشد و توسعه بهره مند شوند بایستی با مدیریت بر دانش شرایط را برای بروز رفتار کارآفرینانه فراهم نمایند. هدف پژوهش حاضر تعیین رابطه بین عوامل سازمانی مدیریت دانش با کارآفرینی سازمانی در شرکت ایران خودرو می باشد. تا بدین وسیله سازمان مذکور با استقرار عوامل سازمانی مدیریت دانش و از مجرای کارآفرینی سازمانی ، مزیت رقابتی خویش را ارتقا بخشد. یافته های پژوهش حاضر موید رابطه مثبت و معنا دار بین دو متغیر عوامل سازمانی مدیریت دانش و کارآفرینی سازمانی در ایران خودرو می باشد. به عبارت دیگر مدیریت دانش در سازمان میتواند به عنوان بستر ظهور کارآفرینی سازمانی تلقی گردد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي رابطه بين عوامل سازماني مديريت دانش با کارآفريني سازماني دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.