مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني

 مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني

… دانلود …

مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني :

محل انتشار: هشتمین کنفرانس تونل ایران

تعداد صفحات:10

نویسنده(ها):

دکتر مرتضی احمدی – دانشیار گروه مهندسی مکانیک سنگ، دانشگاه تربیت مدرس
دکتر حمید هاشم الحسینی – دانشیار گروه مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی اصفهان
حمیدرضا نجاتی – دانشجوی گروه مهندسی مکانیک سنگ،‌ دانشگاه تربیت مدرس

چکیده:

گزارش‌ها نشان می‌دهد که فضاهای زیرزمینی در برابر زلزله‌هایی با بزرگی یکسان رفتارهای متفاوتی دارند. این یافته گویای این واقعیت است که بزرگی زلزله تنها معیار سنجش شدت زلزله نمی‌باشد؛ بنابراین تحلیل دینامیکی سازه‌های زیرزمینی فقط بر اساس شتاب حداکثر زمین که بر مبنای بزرگی زلزله محاسبه می شود، از دقت لازم برخوردار نیست. هدف از این مطالعه بررسی تاثیر فرکانس بارهای لرزه‌ای شناسایی شده است. سپس تحلیل دینامیکی تونل راه‌آهن اصفهان -شیراز با دو شتابنگاشت، با شتاب حداکثر یکسان و محتوی فرکانسی متفاوت انجام شده است. بررسی‌های انجام شده نشان دهنده‌ی تاثیر محسوس فرکانس بار زلزله بر انرژی بار زلزله، توزیع تنش القایی و در نتیجه بر پایداری سازه‌های زیرزمینی می‌باشد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي تاثير فرکانس بار زلزله بر پايداري سازه‌هاي زيرزميني دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.