مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي

 مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي

… دانلود …

مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش ملی گیاهان دارویی

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

حسین تیموری – دکترای فارماکوگنوزی ، استاد گروه فارماکوگنوزی دانشکده داروسازی – دانشگاه علوم پزشکی تهران
منصوره عزیزی – کارشناس ارشد علوم محیط زیست کارشناس آزمایشگاه سورن تک توس
محسن فتحی نجفی – شهرک صنعتی توس، شهرک فناوری مواد غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق، آزمایشگاه سورن تک توس

چکیده:

از دهه 1950 باکتری های بیماری زای متعدد به انتی بیوتیک ها مقاومت نشان دادند که این مقاومت هم چنان در حال گسترش است بنابراین بهره گیری از داروهای گیاهی برای دستیابی به ترکیبات جدید جهت غلبه بر مقاومت باکتری های مورد بررسی قرار گرفت. یکی از این گیاهان زنجفیل و دیگری مورد است . هدف از این مطالعه بررسی اثر ضد باکتری عصاره الکلی گیاهان مورد، زنجفیل خشک و زنجفیل تازه بر باکتری های گرم مثبت Bacillus cereus & Staphylococcus aureus و باکتری گرم منفی Salmonella typhimurium می باشد عصاره های 70% از مورد، زنجفیل تازه و خشک ساخته شد. خاصیت ضد باکتری عصاره الکلی این گیاهان ابتدا به روش پانچ گذاری در حیط پلیت آگار غنی شده بررسی شد و حداقل غلظت مهار کننده و حداقل غلظت کشنده با استفاده از درصد غلظت های مختلف عصاره تعیین شد. اثر مهار کنندگی عصاره زنجفیل خشک بر روی باکتری ها (حداقل 12 میلیمتر) بهترین اثر مهار کنندگی زنجفیل خشک برای باکتری استافیلوکوک اورئوس و کمترین اثر مربوط به باکتری لیستریا می باشد و موثرترین مقدار عصاره زنجفیل خشک در پانچ 42/6 میلی گرم با هاله 15/8 میلیمتر در مورد باکتری های استافیلوکوک اورئوس و باسیلوس سرئوس گزارش شد . عصاره زنجفیل تازه بهترین اثر مهار کنندگی را برای لیستریا در 42/6 میلی گرم با اندازه هاله 9/1 میلیمتر با توجه به کمینه مهار کنندگی داشته است در زنجفیل تازه با توجه به نمودارها هیچگونه اثر مهار کنندگی موثر برای باکتری های مورد بررسی دیده نمی شود در مورد باکتری استافیلوکوک اورئوس و لیستریا بیشترین اثر مهار کنندگی مربوط به گیاه مورد و کمترین اثر را زنجفیل تازه دارد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره هاي مورد، زنجفيل خشک و تازه بر تعدادي از باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.