مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي

 مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي

… دانلود …

مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي :

محل انتشار: همایش ملی یافته های نوین شیمی در صنعت و پزشکی

تعداد صفحات: 7

نویسنده(ها):

سید حمید احمدی – استادیار شیمی تجزیه
ژیلا آزاد – استادیار شیمی تجزیه
کاظم کارگشا – استاد شیمی تجزیه
مریم پیروزمند – دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی تجزیه

چکیده:

در این کار، روش استخارج مایع مایع پخشی برای استخراج و پیش تغلیظ یونهای کادمیوم در نمونه آبی و اندازه گیری بوسیله اسپکتروسکوپی جذب شعله ای بکار برده شد. دی تیزون به عنوان لیگاند برای تشکیل یک کمپلکس هیدروفوب با یونهای کادمیوم بکار گرفته شد، تا یونهای کادمیوم از فاز آبی به آلی استخراج شوند. محلولی از دی تیزون در اتانول و مخلوطی از حلال پخش کننده متانول و حلال استخراج کننده کربن تترا کلرید به نسبت حجمی (1:5) تهیه شد. 15 میلی لیتر از این محلول به سرعت بوسیله سرنگ 2 میلی لیتری به 10 میلی لیتر از محلول آبی شامل یونهای کادمیوم و لیگاند تزریق شد. سپس محلول حاصله سانتریفیوژ شده و 50 میکرولیتر از فاز آلی ته نشین شد. فاز ته نشست با 1 میلی لیتر اتانول شامل 1% نیتریک اسید رقیق شده و به درون شعله اسپری شد. عوامل موثر بر استخراج از جمله Hp ، غلظت لیگاند، نوع و حجم حلال های پخش کننده و استخراج کننده، زمان تعادل، اثر نمک و تداخل گرها بهینه شد. در شرایط بهینه، با پیش تغلیظ 10 میلی لیتر از نمونه، حد تشخیص 164 ppb ، فاکتور غنی سازی 65 ، انحراف استاندارد نسبی 17% و منحنی تجزیه ای در محدوده 900-10 میکرو گرم لیتر خطی بود. این روش برای اندازه گیری یونهای کادمیوم در نمونه های حقیقی آب بکار برده شد.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله ميکرو استخراج مقادير ناچيز کادميوم از نمونه هاي آب و اندازه گيري با طيف سنجي اتمي