مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان)

 مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان)

… دانلود …

مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان) :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: دومین کنفرانس ملی خلاقیت شناسی، TRIZ و مهندسی و مدیریبت نوآوری ایران

تعداد صفحات: 16

نویسنده(ها):

مریم اسکافی – عضو جهاد دانشگاهی مشهد، مدرس دانشگاه آزاد قوچان، دانشجوی دکترای جامع

چکیده:

تحقیق حاضر، با هدف سنجش میزان تفکر انتقادی دانشجویان براساس اطلاعات مربوط به 350 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان در سال 87 انجام شده است. میانگین سن دانشجویان 23 سال بوده است، تفکر انتقادی شامل پنج مهارت در این تحقیق است که نتایج آن در زیر آمده است: میانگین نمرات استنباط 9/4 از 16 ، شناسایی مفروضات 57/11 از 16 ، استنتاج 04/9 از 16 ، تعبیر و تفسیر 05/10 از 16 و ارزشیابی گزاره های منطقی 24/9 از 15 است. درنهایت ، پس از ایجاد شاخص تفکر انتقادی میانگین نمر این آزمون با نمر 3/44 از 80 متوسط ارزیابی می شود. به عبارتی دیگر دانشجویان مورد بررسی در حد متوسطی از توانایی تفکر انتقادی برخوردارند. جنسیت پاسخگویان با شاخص تفکر انتقادی رابط معناداری را نشان داد. میانگین نمر تفکر انتقادی دانشجویان پسر بیشتر از دختران بود. میانگین نمر تفکر انتقادی دانشجویان مقطع کارشناسی بیشتر از دانشجویان مقطع کاردانی است. میانگین نمر تفکر انتقادی و آزمونهای آن (نمر استنتاج، تعبیر و تفسیر) در بین گروه های تحصیلی معنادار است. در تحقیق حاضر بالاترین نمر مربوط به گروه زبان انگلیسی و پایین ترین نمر تفکر انتقادی مربوط به علوم تجربی است. بین تحصیلات والدین و مهارت تفکر انتقادی رابط معناداری وجود دارد.در بین دلایل عدم مشارکت دانشجویان در مباحث کلاسی، "ترس و خجالت از صحبت در جمع" با 66 درصد فراوانی، بزرگترین و مهمترین دلیل ذکر شده از سوی پاسخگویان برای عدم مشارکت در بحث بوده است. "عدم اطلاعات کافی در زمینه بحث" با 50درصد در رتبه بعدی، " بی علاقگی به رشته تحصیلی و مباحث درسی و بحث" با 47 درصد در رتبه سوم و " ویژگیهاو اخلاق استاد" نیز با 41درصد در رتبه چهارم قرار گرفته اند.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان) وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان) شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي ميزان مهارتهاي تفکر انتقادي در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي (قوچان)