مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها

 مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها

… دانلود …

مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها :

محل انتشار: همایش منطقه ای شهر، شهروند و مدیریت شهری

تعداد صفحات:20

نویسنده(ها):

علی زنگی آبادی – استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان
اسفندیار کهزادی – دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی
حمیده بیگی – دانشجوی دوره دکتری ژئومورفولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
محمدمهدی حسن زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی

چکیده:

مبلمان شهری از جمله مولفه های مطرح در طراحی و برنامه ریزی شهری و به عنوان جزئی از کل شهر، تعریف کننده هویت و ساختار شهری می باشد. در دنیای کنونی اهمیت طراحیتجهیزات و مبلمان شهری در حدی است که از تمتمی گروهها و تخصص ها در زمینه طراحی مبلمان شهری کمک گرفته می شود که این خود حالت میان رشته ای بودن مبلمان شهری را تداعی می سازد. بدیهی است که آنچه به شهر هویت می بخشد و برای ساکنان شهر آسایش را به همراه می آورد. انبوه ساختمان ها و ترافیک در فضای شهری نمی باشد بلکه منظر شهری، پارک و مبلمان آن می باشد. و این خصوصیات بارز است که شهرها را از یکدیگر متمایز می سازد. بنابراین هویت بخشیدن به فضای شهری، علاوه بر ویژگی فرم و طرز قرارگیری ساختمان های اطراف، به چگونگی استقرار و کیفیت مبلمان شهری نیز بستگی دارد. زیبا سازی یکی از عوامل مهم مبلمان شهری است که با طراحی مناسب و بکارگیری متناسب با محیط از بخش هایی از شهر که به آن فضاهای شهری می گوییم ( فضاهائی همچون پارک ها، میادین، پیاده روها، مراکز تجاری و;) تأثیر زیادی بر کیفیت زندگی شهر بر جای می گذارد. در این تحقیق در حد امکان سعی شده است به بررسی و تحلیل عناصر و تجهیزاتی که نقش بسیار اساسی در هویت بخشی به فضا دارند مورد بررسی قرار گیرند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله نقش مبلمان شهري در هويت بخشي به شهرها