مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج

 مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج

… دانلود …

مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: سومین کنگره ملی بازیافت و استفاده از منابع آلی تجدید شونده در کشاورزی

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

حسین امینی – مربی دانشکده کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ( اصفهان
علی انصاری – دانش آموخته رشته مهندسی کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان (

چکیده:

مصرف لجن فاضلاب سالهاست که مشکلاتی را ایجاد کرده است . وجود ازت،فسفر و مواد آلی در آن سبب شده به عنوان یک کود خیلی ارزشمند مطر ح شود . استفاده بی رویه از لجن فاضلاب در زمین های کشاورزی ممکن است باعث تجمع بیش از حد فلزات سنگین و آلودگی خاک گردد که احتمالا جذب این عناصر به وسیله گیاه را به دنبال خواهد داشت . هدف این تحقیق بررسی اثر لجن فاضلاب بر قابلیت جذب فلزات سنگین به وسیله اسفناج در یک آزمایش گلخانه ای می باشد . این تحقیق در قالب طرح کاملا تصادفی شامل تیمارهایی از لجن فاضلاب در سطوح 0 ، 12/5 ، 25 ، 50 ، 75 تن در هکتار با سه تکرار انجام شد . نتایج نشان داد که مصرف لجن فاضلاب باعث افزایش سرب کل خاک گردید . اما سرب و کادمیم گیاه با افزایش سطوح لجن فاضلاب، افزایش معنی داری نشان نداد .

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله اثر لجن فاضلاب بر جذب فلزات سنگين به وسيله اسفناج