مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي

 مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي

… دانلود …

مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي :

محل انتشار: همایش ملی پژوهشهای نوین در زبان و ادبیات فارسی

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

الهام خیاطان – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا

چکیده:

درس زندگی بی تردید زیباترین نامی است که استاد دکتر یوسفی برای کتآب «قابوسنامه»برگزیده اند . از آن جا که انسان ها همواره ، در طول تاریخ درس زندگی را از ادیآن و پیامبران آسمانی آموخته ، کوشیده اند تا خود و دنیای پیرامون را به سوی نیکی و روشنی سوق دهند و بسیاری از آثار ارزشمند را با این هدف بزرگ آفریده اند ، وجود کتابهایی چون ( قابوس نامه ) با اندیشه های اخلاقی و تربیتی قابل نگرش است .مقاله ای که پیش روست تعالیم و رهنمودهای دینی و تأثیر معارف اسلامی را در کتاب قابوسنامه مورد بررسی قرار می دهد . امیرعنصرالمعالی فردی خوش فکر ، با ذوق ، خردمند و آشنا با دستورات دینی بوده ؛ در راهنمایی فرزندش نکته های اخلاقی و اجتماعی مبتنی بر تعالیم اسلامی را در نظر داشته و در بسیاری از موارد مستقیم یا غیرمستقیم از دانشهای مذهبی خویش یاری جسته است . روش پژوهش ، نظری و به صورت یادداشت برداری و در نهایت تجزیه و تحلیل دادههاست . مقاله شامل مباحثی چون : توحید ،نبوت ، نماز ، حج ، نیکی به والدین ، نیک رفتاری با مردم ، ادب جمعی ، دوست یابی ، عزّت نفس ، حیا ، تربیت فرزند ، شکرگزاری، دانایی ، حکومت و ; می باشد .

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله جلوه هايي از معارف اسلامي در کلام عنصر المعالي