مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها

 مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها

… دانلود …

مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها دارای 2 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها :

تعداد صفحات:2

چکیده:

سازند سنگانه یکی از سازندهای کرتاسه تحتانی حوضه رسوبی کپه داغ در شمال شرق ایران می باشد. ضخامت این سازند در برش قره سو (کلات نادر) 219 و لیتولوژی شامل شیل خاکستری تیره حاوی کنکرسیون و فسیل آمونیت می باشد. مطالعه حاضر بر روی پالئوپالینولوژی این سازند در برش مذکور با استفاده از 150 اسلاید مربوط به 50 نمونه برداشت شده بر روی پالئوپالینولوژی این سازند در برش مذکور با استفاده از 150 اسلاید مربوط به 50 نمونه برداشت شده که مجموع 30 گونه داینوفلاژله از 15 جنس شناسایی و سن این برش با توجه به مجموعه فسیلی پالینومرفها موجود آپتین- آلبین تعیین گردید.
در بررسی عناصر پالینولژیکی 3 پالینوفاسیس برای این سازند تعیین شده که شرایط محیطی غالب نیمه موازی و کم انرژی تعیین گردید.
با توجه به گونه های داینوفلاژله محیط سازند open marine neritic است.
نمونه ها در آزمایشگاه پالینولوژی با استفاده از اسید HCl و HF و مواد سنگین ZnCl2 فراوری و با میکروسکوپ مورد مطالعه قرار گرفت، در نمونه های مطالعه شده تمرکز بالایی از پالینومرفهای دریایی با حفظ شدگی و تنوع بالا به دست آمده است.
براین اساس حضور گونه هایی چونProlixophaeridium parispinum, Coronifera oceanica,Hystrichosphaeridium schindewolft, Sarculosphaeridium longifuoeatum که از رسوبات آپتین حوضه vocontian فرانسه و رسوبات آپتین crimson Apticore جنوب آلپ، ایتالیا گزارش گردیده است.رئیس سادات نیز با توجه به آمونیتهای سازند سن آپتین میانی تا فوقانی را معرفی نموده است. سن این سازند با توجه به مجموعه فسیلی داینوسیتها در برش قره سو آپتین می باشد. بررسی عناصر پالینولوژیکی تعداد 3 پالینوفاسیس را برای سازند سنگانه مشخص کرد.
1) |الینو فاسیس Iک با درصد بالایی AOM (حدودا 75 درصد) و پالینوماسرال (15-30 درصد) و درصد بسیار کم پالینومرف دریایی (5-10 درصد) که معادل پالینوفاسیس II واندرزوان (1990) می باشد، با استفاده از دیاگرام سه بعدی تاسیون محیط distal suboxic – distal suboxic مشخص گردید که پایین آمدن نسبی دوره ای سطح آب دریا و شرایط تقریبا بی هوازی را نشان می دهد.
2) پالینوفاسیس II: پالینوماسرال بسیار بالا (75 تا 90) AOM و پالینومرفهای دریایی بسیار کم، پالینوماسرالها اغلب نوع چهارم و نسبت تیغه ای به هم بغد دو به سه می باشد. شرایط پالینوفاسیس هوازی aerobic با انرژی متوسط، معادل پالینوفاسیس II واندروزوان (1990) می باشد، و دیاگرام نایسون (1993) محیط marginal anoxic basin – dysoxic را نشان می دهد.
3) پالینو فاسیس III: پالینومرفهای دریایی با حفظ شدگی خوب 50 تا 75 درصد، AOM کم و پالینوماسرال متوسط، بیانگر شرایط نیمه موازی و کم انرژی، بیانگر شرایط دریایی باز و محیط بسیار خوب برای زندگی پالینومرفها، وجود آستر داخلی فرامینیفری تایید بر شرایط نیمه هوازی (1990، و دیاگرام سه بعدی تایسون (1993) محیط hetrolitic oxic shelf را نشان می دهد.

با سلام،محصول دانلودی مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله پالينولوژي و محيط رسوبي سازند سنگانه در برش قره سو (کلات نادري) بر اساس داينو فلاژه ها