مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران

 مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران

… دانلود …

مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: پانزدهمین کنگره دامپزشکی ایران

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

احمدرضا محمدی – عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام جهاد کشاورزی استان ت
غلامرضا معتمدی – عضو هیئت علمی موسسه واکسن و سرم سازی رازی

چکیده:

کوکسیدیوز یکی از مهمترین بیماریهای طیور در سر تا سر جهان است . این بیماری به فرمهای بالینی و تحت بالینی بروز می کند . عفونت کوکسیدیایی در همه جا وجود دارد و بستگی به پراکندگی میزبان دارد و عمدتاً در شیوه های پرورش متراکم طیور بروز می نماید . در اشکال تحت با لینی این بیماری خسارات اقتصادی زیادی چه از نظر افزایش ضریب تبدیل غذائی و کاهش تولید و چه از نظر مخارج سنگینی که صرف داروهای ضد کوکسیدیایی و واکسیناسیون علیه آن می شود، به بار می آورد .
امروزه اگرچه با مصرف بسیار زیاد و وسیع داروهای ضد کوکسیدیوز ( اعم از کوکسیدوسیدال و کوکسیداستات ) و واکسنهای ضد کوکسیدیوز در صنعت طیور تا حد زیادی بیماری کنترل شده است اما بروز استرینهای مقاوم به آن داروها و نیز عدم موفقیت کامل واکسن ها نیاز به تحقیقات بیشت ر و بازنگری در شناسائی گونه های آیمریا در طیور ضرورت می یابد . در این راستا با مطالعه 944 نمونه بستر از 118 مرغداری گوشتی در دو نوبت از 8 شهرستان استان تهران طی چهار فصل سال نمونه برداری شد . طبق نتایج به دست آمده،سه گونه آیمریا تنلا و آیمریا ماکزیما و آیمریا آکرولینا را در مزارع جوجه های گوشتی موردشناسائی قرارگرفت . خصوصیات مرفولوژی ( طول و عرض و نسبت نکرو حداقل زمان هاگ گذاری ) آنها ثبت گردید . میزان آلودگی آیمریاهای تنلا و ماکزیما و آسرولینا در مزارع جوجه های گوشتی در فصل تابستان بیشترین و در فصل بهار کمترین میزان خود را نشان می دهند .

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مطالعه کوکسيديوز در مرغداريهاي گوشتي استان تهران