مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني

 مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني

… دانلود …

مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني :

محل انتشار: دومین همایش ملی مدیریت شبکه های آبیاری و زهکشی

تعداد صفحات:8

نویسنده(ها):

مهدی مهبد – دانشجوی سابق کارشناسی ارشد بخش مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه شیر
شاهرخ زند پارسا – استادیار بخش مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز

چکیده:

از عوامل هیدرولیکی خاک برای تخمین جریان آب در خاک استفاده می شود. در این پژوهش در آزمایشگاه حجم آب خروجی نسبت به زمان از نمونه شن با اندازه دانه های 1 تا 2 میلی متر، در قیف بوخنر با مکش 0/15 متر متر اندازه گیری شد. هدف از این پژوهش تخمین ضرایب هیدرولیکی خاک شامل v و nv و Ks و r و s و ( v و nv ضرایب معادله ون گنوختن ، Ks هدایت هیدرولیکی اشباع و r و s به ترتیب رطوبت باقیمانده و اشباع خاک هستند ) بود. برای تخمین این ضرایب مدلESHPIM3 بر اساس استفاده از معادله دریچاردز و الگوریتم ژنتیک به ترتیب برای شرایط آزمایشکاه تهیه گردید. با انتخاب مناسب عوامل هیدرولیکی خاک ، در این مدل مجموع مربع خطا بین مقادیر اندازه گیری شده به حداقل رسانیده می شود. برای تخمین همه این عوامل هیدرولیکی جواب یگانه حاصل نشد. در صورتی که مقدار s به عنوان ورودی به مدل داده شد . جواب یگانه حاصل شد.مقدار حساسیت تابع هدف نسبت به عوامل هیدرولیکی به ترتیب برابر av و nv و Ks و r کاهش یافت. حساسیت تابع هدف به r ناچیز بود .بنابر این در صورت لزوم می توان مقدار ثابتی برای آن فرض نمودو بهینه یابی را با دقت مناسبی انجام داد . مقادیر تخمین زده شده هدایت هیدرولیکی اشباع با استفاده ازاین مدل کمتر از مقادیر اندازه گیری شده با هدایت سنج با ارتفاع ثابت در آزمایشگاه بود. این اختلاف ناشی از تاثیر منافذ درشت خاک در حالت اشباع و خالی شدن سریع آنها در اعمال مکش به نمونه شن می باشد. با استفاده از مدل ESHPIM3 با اندازه گیری جریان خروجی از یک نمونه شنی نسبت به زمان، عوامل هیدرولیکی خاک را با خطای کمتر از 10 درصد در آزمایشگاه تخمین زده شد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله تخمين توابع هيدروليکي به روش معکوس با استفاده از الگوريتم ژنتيک و اندازه گيري جريان خروجي از يک نمونه خاک شني