مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده

 مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده

… دانلود …

مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده :

محل انتشار: یازدهمین کنگره سالانه انجمن مهندسین متالورژی ایران

تعداد صفحات:12

نویسنده(ها):

محمد عمار مفید – دانشجوی کارشناسی ارشد، پردیس دانشکده های فنی، دانشکده متالورژی، دان
عباس زارعی هنزکی – دانیار، پردیس دانشکده های فنی، دانشکده متالورژی، دانشگاه تهران

چکیده:

در این پژوهش اثر تغییر شکل قبلی بر چگونگی تشکیل آستنیت و تبلور مجدد ساختارهای بینیتی در یک فولاد چند فازی محتوی آستنیت باقیمانده مورد مطالعه قرار گرفته است. رفتار تشکیل آستنیت در نمونه های کار شده با نمونه های بینیتی بدون کرنش متفاوت می باشد. چگونگی تشکیل آستنیت (و در نتیجه اندازه دانه های آستنیت) در نمونه های کار شده با رقابت دو عامل ایجاد آستنیت و تبلور مجدد بینیت در حین آنیل، کنترل می شود. نتایج نشان می دهد که هنگامی که تبلور مجدد بینیت به کندی انجام شود، ذرات آستنیت به طور ترجیحی در مرزدانه های قبلی آستنیت و سپس درون دانه های آستنیت و به ویژه در طول بسته ها و مرز تیغه های بینیت تشکیل می شوند. اما هنگامی که بینیت تحت تغیرر شکب قرار گیرد (50 درصد) تبلور مجدد ساختار، قبل از تشکیل آستنیت به سرعت انجام شده و ذرات آستنیت عموما در مرز دانه های فریت ریز حاصل از تبلور مجدد تشکیل می شوند.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله تشکيل آستنيت و تبلور مجدد در ساختارهاي بينيتي فولادهاي فازي محتوي آستنيت باقيمانده دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.