مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران

 مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران

… دانلود …

مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران :

محل انتشار: هفتمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

تعداد صفحات:10

نویسنده(ها):

بابک نعیمی – مدیر پروژه طراحی و ایجاد GIS برای ICZM ایران در شرکت سبزاندیش پایش و دانشجوی دک
عباس علیمحمدی – عضو کمیته راهبری طرح ICZM و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
حمید رحیمی پور – مدیر بخش مطالعاتی دریا و سواحل در پروژه طراحی و ایجاد GIS برای ICZM در شرکت سبز

چکیده:

نواحی ساحلی با توجه به قرار گرفتن در ناحیه تداخل خشکی و دریا، نمونه ای از یک اکوسیستم پیچیده می باشند.به دلیل اهمیت این نواحی در زندگی بشر و حیات کره زمین و تنوع بهره برداری ها در زمینه های مختلف،مدیریت جامع و یکپارچه این نواحی ضرورت اساسی دارد.
تنوع مسائل، اهداف و فرآیندهای مورد بررسی در مدیریت نواحی ساحلی، طراحی پایگاه داده و GISمناسب را با در نظر گرفتن نیازهای مدیریتی، به خصوص یکپارچه سازی مدیریتهای بخشی، ویژگیهای محیطی و اکوسیستمهای موجود، اجتناب ناپذیر ساخته است. هدف مدیریت یکپارچه نواحی ساحلی (ICZM)، تمرکز امور مدیریت برای هر یک از موضوعات مختلف و مرتبط با ناحیه ساحلی نیست بلکه برقراری فرآیندی است که ذینفعان و یا هر یک از مسئولین و متولیان مرتبط با امر مدیریت ساحلی را، در عین مدیریت بخشی برای رسیدن به اهداف و رسالتهای خاص هر بخشبصورتی هماهنگ کند که موجب اختلال در امر سایر ذینفعان نشوند.به همین دلیل، لازم است توسعه زیرساختهای اطلاعاتی و GIS مناسب در راستای مفهوم یکپارچگی مورد بحث، با نگرشی جامع و با توجه به ساختار و عملکرد سازمانهای دولتی و غیر دولتی در این نواحی در سطوح مختلف صورت پذیرد.
سیستم اطلاعات جغرافیایی مناسب برای مدیریت یکپارچه نواحی ساحلی در ایران بصورت یک Enterprise GIS است که برای رفع نیاز چندین کاربر با چندین عملکرد در یک سازمان می تواند قابل استفاده باشد. این نوع از GIS باید بر مبنای یک پایگاه داده جامع طراحی شود که تمامی نیازهای عملیاتی واحدهای مختلف سازمان را برای پردازش مکانی داده ها، تولید نقشه و فرایندهای ارتباطی و مدیریتی، مرتفع سازد. طراحی و پیاده‌سازی پروژه در ده مرحله شامل: ارزیابی و شناخت نیازها، تهیه برنامه راهبردی، طرح اجرایی، فاز طراحی، فاز اجرا، پروژه پایلوت، توسعه و تولید برنامه‌های کاربردی، طرح پشتیبانی و بروز رسانی، آموزش و ارزیابی سیستم اجرا می‌شود. پایگاه داده سیستم از نوع پایگاه داده جغرافیایی خواهد بود که در آن داده‌های مکانی با مدلهای داده مناسب و استانداردهای بین‌المللی بویژه استاندارد FGDC هماهنگی داشته و برای داده‌های توصیفی نیز از قابلیتهای جداول ارتباطی استفاده می‌شود. برای سیستم مذکور ابزارهای متعددی به منظور آنالیز، مدیریت و نمایش داده‌ها و اطلاعات تحت یک بستر نرم‌افزاری طراحی می‌شود. این ابزارها، کاربر را قادر می‌سازند تا بتواند بهترین بهره‌گیری از داده‌های سیستم را داشته باشد. طرح نهایی سیستم یک پایگاه داده غیرمتمرکز است که از طریق مولفه‌های نرم‌افزاری مناسب، امکان برقراری ارتباط با پلتفرمهای نرم‌افزاری ویژه بصورت رومیزی، اینترانت در داخل سازمان یا سازمانهای متولی ICZM را دارد و بخشی از آن نیز تحت وب پیاده سازی خواهد شد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يکپارچه نواحي ساحلي ايران