بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي

بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي

… دانلود …

بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس ملي پژوهش هاي کاربردي در مهندسي عمران(مهندسي سازه و مديريت ساخت)

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

سازه های بتنی به خصوص ستون های بتنی در برابر آتش سوزی دارای مقاومتی محدود هستند. در این میان ستون های با بتن پر مقاومت به دلیل نفوذپذیری کم در برابر آتش سوزی دچار خردشدگی سطح مقطع می شود و در نتیجه تغییر مکان های ستون زیادتر شده و ستون فرو می ریزد. ستون بتنی در برابر حرارت تمایل به انبساط دارد اما از طرفی بارهای وارد بر ستون مانع از انبساط شده و موجب حرکت ستون به سمت انقباض می شوند. مقاومت ستون بتنی پر مقاومت در برابر آتش سوزی به عواملی بستگی دارد که مهمترین این عوامل در این مقاله بررسی شد. پوشش بر رفتار ستون های بتنی پر مقاومت اثرگذار است. پوشش بتن به عنوان محافظ آرماتورهای ستون عمل می کند و هر اندازه بیشتر باشد آرماتورها دیرتر به دمای بحرانی و در نتیجه خرابی می رسند. نتایج این مطالعه نشان می دهد که در طراحی ستون های بتنی، پوشش بتن طوری طراحی شود که در زمان طراحی برای آتش سوزی، دمای آرماتورها از تا درجه سانتیگراد بالاتر نرود. بر سه نمونه بتنی با مقاومت های مختلف، شدت بار یکسانی اعمال شد و ملاحظه شد که ستون های بتنی پر مقاومت در برابر حریق آسیب پذیرتر هستند. دلیل آن دانسیته بالای آنها، نفوذپذیری کم و کرنش های بالاتر آنهاست. در بررسی اثر سنگدانه تشکیل دهنده ستون بتنی دیده شد که سنگدانه بر رفتار ستون بتنی پر مقاومت اثرات قابل ملاحظه ای دارد به گونه ای که بتن های با سنگدانه های سیلیسی آسیب پذیری بیشتری در دماهای بالا هستند. بنابراین در آیین نامه های طراحی به موضوع نوع سنگدانه و بافت بتن باید توجه ویژه ای شود.

اینک شما با جستجوی بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي تاثير تغييرات شديد حرارتي بر ستون هاي پر مقاومت بتني با استفاده از مدلسازي عددي