مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران

مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران

… دانلود …

مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران :

سال انتشار : 1397

تعداد صفحات :28

این پژوهش، به دنبال ارائه‌ تبیینی جامعه‌شناختی از «تجدد» در ایران است. پرسش اصلی پژوهش این است که «نهادهای اجتماعی در ایران با «تجدد» چه کرده است؟» در این پژوهش، ترکیبی از نظریات «مدرنیته‌ ایرانی»، «تجدد بومی» و «تجدد ملی و تجدد ظلّی» مورد استفاده قرار گرفته است. این نظریات توسط صاحب‌نظرانی مانند تقی آزاد ارمکی، جمشید بهنام و موسی نجفی ارائه شده است. مجموعه‌ این نظریات مبتنی بر دو نکته است: اول این­که مدرنیته با تجدد متفاوت است. دوم این ­که هر جامعه‌ای می‌تواند تجدد ویژه‌ی خود را تجربه کند.
روش پژوهش، اسنادی است. روش گردآوری اطلاعات، کتابخانه‌ای است. یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد که حکومت‌ها در دویست سال اخیر، زمینه‌سازان اصلی ظهور تجدد در ایران بوده‌اند. آن‌ها، غالباً وجه تکنولوژیک ومادی تجدد را دنبال­ کرده‌اند. روحانیت ذیل سه دسته‌ «موافقین»، «مخالفین» و «منتقدین» در جریان­سازی نسبت به تجدد نقش داشته‌اند. روشنفکران ایرانی، در قالب «اثبات، نقد و نفی» به استقبال تجدد رفته‌اند. خلوص شناخت و دلبستگی روشنفکران به تجدد و اصول و دستاوردهای آن، هم نسبت به حاکمان و هم نسبت به روحانیت بیشتر بوده است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله جامعه‌شناسي تحولات تجدد در ايران