مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز

مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز

… دانلود …

مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز :

تعداد صفحات :24

منابع انسانی مهم­ترین سرمایه سازمان­ها و به خصوص سازمان­های خدماتی به شمار می­آیند. لذا تلاش برای افزایش بهره­وری منابع انسانی و جلوگیری از موانع افزایش بهره­وری از اهداف اساسی هر سازمانی محسوب می­شود. با توجه به وجود فشارها و تنش­های روانی در سازمان­ها و نقش مخرب آنها در بهره­وری نیروی کار، در تحقیق حاضر به بررسی تأثیر فشار روانی و مؤلفه­های آن بر بهره­وری عملکرد کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز پرداخته شده است. در این پژوهش به منظور سنجش مؤلفه­های متغیّر مستقل فشار روانی از پرسشنامه فشار روانی و برای متغیّر وابسته بهره­وری عملکرد، از پرسشنامه­ی بهره­وری عملکرد نیروی انسانی استفاده شده است. جامعه آماری تحقیق، کلیّه کارکنانی است که در بهار 1392 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اشتغال داشتند. جامعه آماری این تحقیق شامل 776 نفر بود که از این جامعه، تعداد نمونه 183نفری حاصل شد. در پژوهش حاضر از روش­های آمار توصیفی جهت تلخیص داده­ها، از روش­های آمار تحلیلی پارامتریک و ناپارامتریک جهت تحلیل نتایج استفاده گردید. نتایج حاصل گویای ان است که فشار روانی و مؤلفه­های تشکیل دهنده­ی آن بر عملکرد بهره­وری نیروی انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز مؤثر می­باشند. در پایان مدلی جهت نمایش این تأثیر ارئه شده است.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي زمينه‌هاي فشار رواني و آثار آن بر بهره وري عملکرد نيروي انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.