مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري

مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري

… دانلود …

مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري :

سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 18

بررسی جایگاه تبارشناختی و تنوع ژنتیکی جمعیت‌ها از اهمیت به سزایی در برنامه‌ریزی کارامد به منظور حفاظت از حیات وحش برخوردار است. در این میان، گونه های در معرض خطر انقراض که از آنها بر اثر عوامل مختلف جمعیت‌های لک‌های باقیمانده است، از اولویت خاصی برخوردار بوده و تبیین جایگاه و وضعیت ژنتیکی آنها در برنامه‌ریزی بلندمدت برای حفاظت از آنها مؤثر است. در این مطالعه، پلنگ ایرانی با حوزه انتشار وسیع خود در سرتاسر کشور مورد بررسی قرار گرفت. به منظور بررسی تبارشناختی و تنوع ژنتیکی پلنگ ایرانی، جایگاه ژن NADH5 در ژنوم میتوکندریایی به طول 550 جفت باز با استفاده از دو جفت آغازگر در 38 نمونه بافت از پلنگ از بیوم‌های مختلف کشور مورد تحلیل قرار گرفت. درمجموع سه هاپلوتایپ شناسایی شد. نتایج این مطالعه عدم تمایز ژنتیکی مکانی پلنگ‌ها را در سرتاسر کشور و حتی فراتر از آن در حوزه پراکنش پلنگ ایرانی در مرکز و غرب آسیا نشان داد. بر اساس یافته‌ها، پلنگ ایرانی در مقایسه با سایر زیرگونه‌های پلنگ یا برخی گوشتخواران بزرگ جثه ایران، از تنوع ژنتیکی پایین‌تری برخوردار است. نتایج این مطالعه نشان دهنده اهمیت و ضرورت ارتقای حفاظت در حوزه پراکنش هاپلوتایپ اختصاصی زاگرس به منظور پیشگیری از انقراض آن است.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله تنوع ژنتيکي پايين پلنگ ايراني (Panthera pardus saxicolor) براساس ژنوم NADH5 ميتوکندري دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.