مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران

 مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران

… دانلود …

مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران :

محل انتشار: همایش جهانی شدن حقوق و چالشهای آن

تعداد صفحات: 24

نویسنده(ها):

محمد باقر قربان وند – دانشجوی دوره دکتری مدرس دانشگاه

چکیده:

باتوجه به اینکه روزبه روز روابط اجتماعی وحقوقی وقراردادی ملل مختلف جهان گسترش پیدا می کند ودراین میان روابط حقوقی وتجاری اتباع کشورهای مختلف در حال گسترش می باشد به نحوی که پیشرفت علوم این امر را تسریع نموده که در مواردی فاصله ها و اصل سرزمینی کشورها به اندازه اهمیتی که در علم حقوق تعریف شدده است دچار تحول شده و شاید اهمیت آن به اندازه اهمیت ایام گذشته نباشد . علت آن وجود معاملات و قرار دا د های اینترنتی است که در مفهوم تجارت و حقوق شکل خاصی را تعریف نموده است . در دیگر معاملات نیز باید این نکته را در نظر گرفت و لذا وجود قوانین واحدی در سطح کشور ها البته با قائل شدن حق رزرو در برخی موارد لازم می نماید. از این جهت سازمانهای جهانی در صدد ایجاد وحدت حقوقی هستند ؛ که از جمله آنها میتوان به کنوانسیون بیع بین المللی سازمان ملل متحد مصوب 1980 وین ، و موسسه بین المللی یک نواخت کردن حقوقی خصوصی (unidrot) که اصول قرار دادهای تجاری بین المللی را تنظیم نموده است اشاره نمود . در این مقاله یکی از عناوین وحدت حقوق خصوصی یعنی حق حبس و تعلیق قرار داد و نحوه اعمال آن و اجراء و استثنائات آن در کنوانسیون و قرار داد مذکور با مطالعه تطبیقی در حقوق ایران مورد تحلیل قرار گرفته است. در این تحقیق زوایای موضوع مقاله از نظر کنوانسیون و قرار داد مذکور و حقوق و فقه مورد بررسی قرار گرفته است و ملاحظه می گردد که مواردی در کنوانسیون و قرار داد و حتی در فقه پیش بینی شده که در حقوق ایران وجود ندارد . به عنوان مثال حتی عنوان تعلیق قرار داد که در کنوانسیون آمده در حقوق ایران وجود ندارد . لازم است با مطالعه دقیق و به حدی که قوانین کنوانسیون مذکور مخالف موازین حقوقی و فقهی نباشد ؛ مورد تصویب مراجع قانون گذاری قرار گیرد ؛ تا در مواردآن که پیش بینی شده تجار ایرانی نیز بتوانند آن را اعمال کنند و این امر در همه زمینه های کنوانسیون مذکور لازم می نماید.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله حق حبس يا تعليق قرارداد در کنوانسيون بيع بي نالملل مصوب 1980 سازمان ملل متحد با مطالعه تطبيقي درحقوق ايران