مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو

مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو

… دانلود …

مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو :

سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 24

شمال‌‌غرب ایران به‌عنوان یکی از مناطق کلیدی در مطالعات باستان‌‌شناسی ایران به‌ویژه در عصر آهن و دوره‌ی آغاز تاریخی همواره مورد توجه پژوهشگران مختلف بوده است. تپه‌ی حسنلو به سبب کاوش‌های گسترده و توالی گاهنگاری موجود در آن، از جمله مهم‌ترین محوطه‌های منطقه است که مطالعات به نسبت کاملی روی مواد فرهنگی مختلف آن به انجام رسیده است. بررسی نظام‌ معیشتیِ مردمان ساکن در این محوطه به‌‌طور هدفمند و جامع صورت نگرفته و پرداختن به آن ضرورت دارد. پرسش اصلی این است که کشاورزی، دامپروری و به‌‌طور کلی اقتصاد معیشتی در این دوره چه وضعیتی داشته است؟ نوشتار حاضر این هدف را دنبال می‌کند تا با استفاده از دانش باستان‌‌شناسی‌‌زیستی به بررسی الگوهای معیشتی و چگونگی برهمکنش انسان با زیست‌‌محیط خود طی عصر آهن در این محوطه به‌‌طور اخص، و شمال‌‌غرب ایران به‌‌طور اعم بپردازد. برای رسیدن به هدف فوق، از نتایج پژوهش‌های انسان‌شناسی‌‌زیستی، باستان‌‌گیاه‌‌شناسی و باستان‌‌جانورشناسی بهره گرفته شده است. سعی‌بر آن است که با ترکیب نتایج حاصل از مطالعات مذکور و همچنین یافته‌های باستان‌‌شناسی و مدارک تاریخی، نظام کشاورزی و دامپروری در این محوطه بازسازی شود. نتایج این پژوهش بیانگر وجود نظام کشاورزی و دامپروری توسعه‌‌یافته در تپه‌ی حسنلو در اواخر هزاره‌ی دوم و هزاره‌‌ی اول ق.م. است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي نظام معيشتي مردمان شمال غرب ايران در عصر آهن بر مبناي پژوهش‌ هاي باستان‌شناسي‌‌زيستي در تپه حسنلو