مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي»

مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي»

… دانلود …

مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي» دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي» کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي»،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي» :

سال انتشار : 1396

تعداد صفحات : 22

مقاله حاظر به نقد کتاب تهدیدات اقتصادی و اقتصاد مقاومتی می‌پردازد. مولفان کتاب جنگ اقتصادی (تحریم) را به عنوان تهدید اصلی اقتصادی و جلوه اجبار و اعمال قدرت اقتصادی معرفی نموده‌اند که آسیب‌پذیری در قبال آن از جمله در حوزه‌ی سایبری، وابستگی علمی و فنی در حوزه صنعتی و وابستگی اقتصاد کشور به نفت وجود دارد. از میان پیشنهادات ارائه شده، ایجاد سامانه و قرارگاه دفاع اقتصادی راه‌گشاتر است.
خلاصه ارزیابی کتاب آن است که تلاش مولفان در پرداختن به پیوند اقتصاد، دفاع و امنیت نکته قوت اثر است. البته اثر به لحاظ شکلی و محتوایی (عدم انسجام در تحلیل‌های آماری، عدم اعتبار کافی برخی منابع و استفاده از آمارهای قدیمی) می‌تواند تقویت شود. به رغم عنوان کتاب، به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در متن کتاب کمتر پرداخته شده است. لذا لازم است به الزامات و سازگاری الگو اقتصاد مقاومتی، الگو دفاع و امنیت همه جانبه و جایگاه آن در اقتصاد مقاومتی بیشتر پرداخته شود. در مجموع از کتاب یاده شده می‌توان به عنوان منبعی کمکی برای دروسی چون اقتصاد ایران و اقتصاد توسعه استفاده کرد. اگر چه اقدام اصولی راه اندازی رشته‌هایی چون اقتصاد دفاع در مقطع تحصیلات تکمیلی است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي» وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي» شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي و نقد کتاب «تهديدات اقتصادي و اقتصاد مقاومتي»