مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي

مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي

… دانلود …

مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي :

سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 13

استدلال خردمندانه درباره آن­چه که افراد به آن باور دارند و آن­چه که انجام می­دهند را تفکر انتقادی می‌گویند. بر این اساس، شرایط موجود مطابق با آن­چه در حال حاضر حسابداران به آن باور دارند و به آن عمل می­کنند، نیست. با این دیدگاه، بسیاری از تعابیری که مطابق با پارادایم اثباتی و یا هنجاری در خصوص حسابداری صورت گرفته است، مورد انتقاد قرار می­گیرد. هدف این پژوهش، ارائه الگوی مفهومی و توصیف تصویری نو از حسابداری تحت عنوان حسابداری شهروندی است. بدین منظور، از مهم‌ترین لایه­های روش هرمنوتیک عینی یعنی تفکر انتقادی و هم­چنین مهم­ترین روش مطالعات کتابخانه­ای یعنی شناخت تاریخی، استفاده شده است. از جمله مفاهیم اساسی موجود در پژوهش حاضر مفاهیم حسابداری شهروندی و شهروند شرکتی است که با اتکا بر این مفاهیم و با استفاده از مکتب انتقادی، به بررسی جایگاه کنونی حسابداری پرداخته می‌شود و در نهایت به این پرسش پاسخ داده می‌شود که آیا حسابداری در زمان کنونی می­تواند به عنوان حسابداری شهروندی در نظر گرفته شود؟ با بررسی نظریه­های شهروندی و به خصوص نظریه زیر مجموعه پارادایم انتقادی یعنی نظریه سیاسی، این نتیجه حاصل شد که نقش پاسخگویی در برابر جامعه و شهروندان از سطح کلان (دولت) به سطح خرد (شرکت­ها به عنوان شهروند شرکتی) و نهایتا به حسابداران (حسابداری شهروندی) انتقال یافته است و حسابداران جهت ادای حقوق شهروندان (درجهت کمک به دولت) موظفند با رعایت کردن اخلاقیات (عدل و انصاف) و تهیه اطلاعاتی سودمند، در قبال جامعه و شهروندان پاسخگو باشند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله الگوي مفهومي حسابداري شهروندي مبتني بر تفکر انتقادي