اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي

اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي

… دانلود …

اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي فسا

تعداد صفحات :13

زمینه و هدف: روش های مختلفی جهت پیشگیری از پوکی استخوان استفاده می شود. در این میان روش های غیر دارویی به دلیل عوارض جانبی کمتر در اولویت قرار دارند. این مطالعه اثر تمرین دویدن روی نوارگردان را بر استئوپروز در موش های صحرایی اورکتومی شده بررسی کرده است.مواد و روش ها: 30 سر موش صحرایی به صورت تصادفی در سه گروه کنترل، تجربی1 و تجربی2 تقسیم شدند. گروه های کنترل و تجربی 1(اورکتومی شده) در طول مطالعه در شرایط کنترل شده قرار گرفتند. گروه تجربی 2، 12 هفته پس از انجام عمل به مدت 10 هفته تحت تمرین دویدن روی نوارگردان قرار گرفتند. موش ها در تمامی مراحل وزن کشی شدند. در پایان موش ها قربانی و استخوان های فمور آن ها از نظر ریزساختارها و استحکام استخوان با استفاده از آنالیز آماری تحلیل واریانس یک راهه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. همچنین با استفاده از تحلیل واریانس یک راهه با اندازه گیری تکراری تغییرات وزن آن ها بررسی شد. نتایج: وزن آزمودنی ها پس از 12 و 22 هفته از انجام عمل به صورت قابل توجهی افزایش یافت (0.001>P). اورکتومی ضخامت استخوان های کورتیکال و ترابکولار را به طور معناداری کاهش داد (0.001> P) و منجر به کاهش استحکام استخوان فمور گردید (0.003= P). ضخامت استخوان های ترابکولار، کورتیکال و استحکام استخوان فمور در گروه تجربی2 نسبت به 1 افزایش و فاصله ترابکولارها کاهش یافت (0.001> P). نتیجه گیری: فعالیت های ورزشی با تحمل وزن که با شدت متوسط اجرا می شوند، اثر محافظتی در برابر پوکی استخوان دارند.

كلید واژه: استئوپروز، تمرین ورزشی با تحمل وزن، اورکتومی، پوکی استخوان، تمرین دویدن با شدت متوسط

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

اثر تمرين دويدن با شدت متوسط بر ريزساختارهاي بافت استخوان فمور در موش هاي صحرايي اورکتومي شده از نژاد اسپراگ-داولي